Malebné borovice na chorvatském pobřeží, majestátní egyptské pyramidy nebo třeba panoramata Krkonoš či Šumava zrcadlící se v lipenské přehradě. Výhledy zkrátka k letním dovoleným patří, představte si ale, že byste všechny tyto vzpomínky měli tak nějak rozmazané… Ne, nemluvíme o fotografech s třesoucíma se rukama ani o ztrátě paměti. Mluvíme o slzících očích, které mohou být jedním z příznaků letní alergie.

Velké množství pylových alergenů je v ovzduší i během léta a často se první projevy alergií přihlásí právě v tomto ročním období. Může se tak stát prakticky v jakémkoli věku a to i těm, kteří dosud s alergiemi neměli žádnou zkušenost. Někdy stačí jen změna prostředí a „nasátí” nějakého nového alergenu. Zatímco příchod léta a období dovolených přináší úlevu pro ty, kteří trpí alergiemi na kvetoucí stromy, předzvěstí potíží je naopak pro ty z nás, kteří trpí alergiemi na traviny, obiloviny či různé druhy plevelů (mezi než můžeme započítat třeba i jitrocel či merlík).

similasan.jpg

Pokud vyrážíte na dovolenou, vyplatí se mít po ruce první pomoc proti náhlým projevům alergií. Opalovací krémy nebo volně dostupné léky zmírňující alergické reakce už se pro řadu lidí staly samozřejmostí, mnoho z nás ale stále zapomíná na své oči. Alergická reakce totiž dokáže způsobit i zánět spojivek, který se projevuje zarudnutím, svěděním, pálením a slzením očí.

Až vás příště budou oči svědit, budou oteklé, zarudlé  někde na koupališti, na pláži, na výletě nebo třeba na zahrádce příjemné restaurace, sáhněte po švýcarských očních kapkách Similasan Svědící oči (ve fialové krabičce).Ty díky vyváženému pH, které je podobné přirozeným slzám, a výtažkům z léčivých bylin světlíku a sabadily lékařské rychle, ale zároveň šetrně zklidňují podrážděné oči. Dokáží Vám rychle ulevit nejen v případě alergie na traviny, ale také na zvířecí srst, roztoče nebo nešetrnou kosmetiku. Byla by přece škoda nechat si zážitky z dovolených či letních výletů zkazit

Dalším nebezpečím, které v létě číhá na vaše oči se může stát při plavání v moři, rybnících či koupalištích, ale i ve vlastních bazénech. Zarudnutí a pálení očí poté, co vylezeme z vody, jsme někdy v životě asi zažili všichni. Může být důsledkem příliš slané mořské vody, vniknutí pevných částeček či nečistot do oka nebo chemických látek, které vznikají v nesprávně ošetřených bazénech. Takto podrážděné oči se rychle zklidní, pokud si nakapete oční kapky Similasan Červené oči (v červené krabičce). Ty jsou totiž určené právě pro zarudlé oči podrážděné nežádoucími částečkami v oku, chemikáliemi ve vodě nebo třeba ostrým sluncem. Rychle, ale zároveň šetrně uleví vašim očím.

Zkuste si krátký test, díky kterému zjistíte, které oční kapky Similasan jsou vhodné právě pro vás, najdete na www.similasan.cz.

A pokud se náhodou děsíte samotného kapání do oka, věřte, že to není nic složitého ani časově náročného. Jestli si se správnou aplikací očních kapek nevíte rady, podívejte se na názorné video na www.similasan.cz. Dozvíte se tam nejen o tom, jak nejlépe kapky aplikovat, ale i o jejich správném dávkování.

 

Oční kapky Similasan vynalezl již v roce 1980 švýcarský lékárník Armin Späni, který hledal přírodní alternativu k běžným přípravkům na oči. 

Díky své kvalitě se brzy rozšířili po celém Švýcarsku a dodnes jsou zde nejprodávanějšími očními kapkami.

Jejich složení z nich dělá ideální volbu pro řešení problémů s očima už pro děti od 2 let.