Známe to všichni – po antibiotikách je třeba zůstat nějakou dobu v klidu, když totiž uspěcháme návrat do normálního provozu, můžeme si uhnat opakované angíny či jiné bakteriální infekce. Naštěstí existuje způsob, jak být po dobrání antibiotik rychle fit.

Antibiotika jsou skvělým výdobytkem moderní doby, bez nich bychom těžko léčili různé neduhy, které nás potkávají. Mají ale bohužel i svou stinnou stránku: poškozují totiž prospěšné bakterie, které se nachází ve střevech – probiotika.

Biopron

Probiotické bakterie jsou mikroorganismy, které tvoří přirozenou střevní mikroflóru, řídí správnou činnost střev a jsou klíčové nejen pro harmonické zažívání. Pokud jich ale střevní mikroflóra neobsahuje dostatek, střeva nepracují správně, což může vést k dlouhodobým zažívacím obtížím. Narušená rovnováha střevní mikroflóry se může projevit i dalšími, zdánlivě nesouvisejícími příznaky, jelikož více než polovina všech imunitních buněk organismu se nachází právě ve střevech. S obnovou střevní mikroflóry po antibiotikách je tedy lepší neotálet.

Probiotika jsou obsažena v naší přirozené stravě: naše tělo je získává z jogurtů, zakysaných mléčných výrobků, kysané zeleniny a z potravin obohacených o laktobacily a bifidobakterie. Kromě naší přirozené stravy jsou jejich doporučovaným zdrojem doplňky stravy – snadno se aplikují a obsahují vysoký počet prospěšných bakterií. BiopronOdborníci obvykle doporučují probiotika užívat během antibiotické léčby a po jejím ukončení ještě alespoň týden setrvat. Když setrváme déle než týden, vůbec to není ke škodě, probiotické přípravky jsou totiž určeny i k dlouhodobému užívání.

K antibiotikům bývá volbou číslo jedna probiotický přípravek Biopron® 9 Premium. Obsahuje totiž devět kmenů vitálních mikroorganismů, kterých v denní dávce dodá až 20 miliard, a představuje vyváženou kombinaci probiotických kultur a prebiotik fruktooligosacharidů. Prebiotika slouží jako potrava pro probiotika a způsobují tak jejich množení.

BiopronProbiotické přípravky jsou vhodné i pro děti, dokonce existují takové, která lze užívat již od narození: Biopron Laktobacily Baby BIFI+. Jsou vyráběny ve formě vysypávacích tobolek, takže se snadno podávají i miminkům - stačí je pouze vmíchat do dětské stravy.

Dát se po antibiotikách rychle do kupy není vůbec složité, s probiotiky to jde jedna radost.

Více informací najdete na www.valosun.com

Soutěžte o 10 balení Biopron® 9 Premium!

Reklama