Inkontinence má tendenci řídit náš život

Únik moči může velice negativně ovlivnit kvalitu našeho života. Kvůli obavě z nenadálé „nehody“ se stahujeme do ústraní a vyhýbáme se aktivitám, které nás dříve těšily a kterým jsme se rádi věnovali. Inkontinence stojí v cestě našim plánům a podstatně narušuje naše sebevědomí. Podřizujeme jí náš program, stává se zásadním faktorem pro rozhodování o našem životě.
5bb4b3cda7d39obrazek.png
Neodkládejte návštěvu lékaře

Inkontinence se nemusí týkat jen starší generace, jak si myslí většina lidí. Únik moči dokáže potrápit také mladé ženy po porodu nebo operaci. Mnozí lidé nejsou na vzniklý problém připraveni a neví, jak zareagovat. První pravidlo vždy zní: neodkládejte návštěvu lékaře, ať už je to praktický lékař, gynekolog nebo urolog. Ten vám problém objasní a poradí, co dál. Při lehké formě inkontinence je dobré zařadit do denního režimu cvičení a posilování svalů pánevního dna pomocí Kegelových cviků. Pomoct může také redukce váhy, úprava pitného režimu nebo snížení denní dávky kofeinu. V dalších případech může být možností nasazení léků, případně operace.

Volba správných pomůcek je zásadní

Je důležité při úniku moči používat speciálně k tomuto účelu určené absorpční pomůcky. Některé ženy dělají tu chybu, že sáhnou po klasických menstruačních vložkách. Použití menstruačních vložek při úniku moči je ale zcela nevhodné. Moč je řidší a opouští tělo nárazově a v podstatně větším objemu. K zamezení průsaku na oděv je nutné použít materiály s rychlejší absorpcí, které dokážou tekutinu udržet uvnitř pomůcky. Bakterie obsažené v moči vytvářejí navíc při svém rozkladu silný zápach, jehož pohlcení vyžaduje použití speciálních technologií.
5bb4b3db06959obrazek.pngMůžete vyzkoušet například inkontinenční vložky TENA Lady Slim, které jsou přímo určené pro ženy s lehkou inkontinencí. Jsou dostupné v různých absorpcích, velikostech nebo také s křidélky. Tyto produkty vám poskytnou, díky inovativní technologii microProtex™, trojí ochranu proti protečení, vlhkosti a zápachu. Zajistí vám tak mimořádný pocit bezpečí a diskrétnosti ve chvílích, kdy to nejvíce potřebujete.

Nyní můžete zakoupit TENA Lady Ultra Mini a Mini Magic v limitovaném akčním balení s dárkem. Lze je koupit online nebo ve vaší lékárně. Více informací najdete na tenalady.cz.

Reklama