Já vím, že jsou to v podstatě užiteční tvorové a bez nich bychom se na zemi utopili v trusu, výkalech a mršinách. Brr! Ale pokud žijete nebo trávíte víkendy na venkově, jistě víte, že jedna jediná moucha vám může z příjemného letního rána udělat peklo na zemi.

Kdo to někdy zažil, dá mi jistě za pravdu. Tenhle malý okřídlený tvoreček dokáže být pěkně nesnesitelný. Zvlášť když se mu zalíbí na vašem obličeji, když si chcete dosnít svůj sen. Sotva slunce proškrábne oči, už se moucha vydá na průzkum. Bzučí kolem hlavy, dotěrně šimrá, je vlezlá a neodbytná. Dusíte se pod polštářem, oháníte se,  kmitáte kůží jako dobytče.

Aha, dobytče. Už vím, odkud vítr vane. Od té doby, co do blízkosti vašeho obydlí vypustili krávy na pastvu, dělá vám společnost nejen odporný zápach, ale i jejich věrné průvodkyně, kterým musíte vyhlásit (někdy opravdu marný) boj.

Mucholapky nestačí. Buď nelepí, nebo mouchám už nechutnají, spreje jsou vám na nic, když jsou věčně dveře dokořán. A plácačky? Leda tak jako večerní zábavu místo televize. Ale pozor, mouchy jsou všemi mastmi mazané, a jakmile zaslechnout pár plácnutí o zeď, dokážou se skvěle schovat nebo maskovat. Třeba si sednou na něco tmavého a splynou důkladně s pozadím, nebo lezou po podlaze, kde je v bitevním poli mrtvých kolegyň snadno přehlédnete.

Nezbývá než si pořídit mechanickou zábranu. Síť na okna, dveře, a ještě třeba moskytiéru.

mouchy - stop!

mouchy - stop!

mouchy - stop!

Foto: Mall.cz

Reklama