Zdravím do dnešního zachmuřeného dopoledne,

nastolilo se tu hodně ostré téma. Co k tomu dodat.... Musím říci, že mě ta kampaň také oslovila jako redakci. Přes jisté noviny, jsem se dočetla o billboardech a nakoukla na internetové stránky....www.svobodavolby.cz. A byla jsem do slova šokovaná, fotky jsem ještě vydýchala jen tak tak,ale u toho videa mě to dočista rozbrečelo. Je to hodně ožehavé téma pro spoustu z nás , protože se to hodně dotýká našich intimních záležitostí.
Musím autorům této kampaně velmi poděkovat, dělají dobrou práci, to není žádné strašení,ale realita, před kterou rádi zavíráme oči!

Jak se na těchto stránkách dočtete, kampaň je zaměřena především na dospívající generaci a není tu jen za účelem vyhrožování a strašení,ale aby mladé lidi informovala o možnostech volby a jejich důsledcích. Jsou zde vypracovány velmi podrobně seznamy antikoncepce, jakým způsobem účinkuje a v kterých oblastech. Což osobně hodně oceňuji, protože mi dosud nebyl nikdo schopen takovéto informace nikde podat, ani moje lékařka. Kampaň nenabízí jen káravým způsobem hrozbu,ale i řešení, pomoc jak pro ty co chtějí své děti donosit, tak pro ty, co už potratem prošly a jejich dušičky se trápí.

A vím o čem mluvím, sice ne přímo,ale přes mojí nejlepší přítelkyni...Z toho důvodu taky vím, že ty výkřiky nevinnosti, o sociálních problémech, apod....jsou fakt jenom výkřiky a člověk nechce plně přijmout odpovědnost za své jednání! Zní to drsně,ale je to tak!
To ovšem nevylučuje můj soucit...nechci tu být soudce a obhájcem ve všech rolích.

Ani tu nebudu zastírat, že jsem křesťanka, tohle je můj pohled na věc.....BŮH MILUJE LIDI,ALE NENÁVIDÍ HŘÍCH.....

Nejsem proto, aby se potraty zakázali. Zákazy nikam nevedou, jen to všechno bude šeptat pod pokličkou a čekat na výbuch. Vždyť ani Bůh se k těmto věcem takhle nestaví, dává nám možnost volby, naší svobody, rozhodnutí jak chceme jednat, ale se svobodou se nese i ODPOVĚDNOST. A jak před sebou, tak před druhými a Bohem..........................

Nebudu tu dělat před vámi svatouška, i já jsem kdysi žila tak jak svět volal, předtím než mě zavolal Bůh. A dostala jsem se taky do takové situace, nebo spíše jsem si to myslela. Velká láska, já blbá v 18 letech, pilulky jsem nechtěla a kondom má jisté rezervy...A přítel šel dál,asi tu velkou lásku neviděl, mě tam nechal a najednou menstruace nikde. Povím Vám,že mi pár dní tlouklo srdce jiným tepem. Doma peklo i bez toho, táta na automatech, máma rvala všechny síly pro rodinu, takže jsem nemohla počítat s žádnou pomocí. Ten měsíc než se vše vrátilo do pořádku, byl fakt krušný....přesto bych své dítě nedala pryč! O tom jsem se rozhodla, naštěstí se mé tušení ukázalo klamným, i když co když by bylo větší štěstí nebýt sám...:-)
Ta moje nejlepší přítelkyně se nakonec v 18 vdávala....takže jsem to nakonec tohle všechno prožívala s ní.A vím,že v životě litovala mnoho věcí,ale nikdy toho,že si nechala dítě v 18 letech!

Prosím neodkládejme svou zodpovědnost! To není jen volání k ženám In,ale i ke všem mužům...buďte taky In a nezabíjejte své nenarozené děti, dříve než by mohly přijít na svět, myslete už na jejich budoucnost když volíte vhodnou antikoncepci(v tuto chvíli nemluvím o pilulích:-)))
I přes všechny starosti, bolesti, a těžkosti tohoto světa mějte k nim lásku. To je totiž to největší co lze dětem dát.
Peníze mít zítra nemusím, práci taky ne, budu se rvát se světem o střechu nad hlavou, o život, co budu jednou nabízet svým dětem? Mám jen prázdné ruce a plné srdce....které tu čeká na ně.

S láskou Vaše Kočička


 Milá Kočička,

 

ďakujeme za Váš príspevok. Každý má právo vyjadriť svoj názor. Nič nie je náhodné a z každej veci by sme si mali zobrať ponaučenie. Ak niekoho kampaň osloví, tak vie prečo...

Krásny deň :-)


 

Reklama