Matka: „Dojdi se psem.“
Dcera: „Takhle? Dyť nejsem namalovaná!"
Matka: „Co šílíš, psovi je to jedno a tebe zdobí mládí."

Co myslíte, jde? Ne, pes kříží nohy, jak se mu chce čůrat ,a ona se klidně šminkuje.

No jo, co nadělám, já nebyla jiná. V jejím věku jsem také nesnášela ty chytrý „kecy“o zdobícím mládí. Tenkrát jsem se styděla za pihy a maskovala je Dermacolem. To mi bylo asi třináct a pochopitelně jsem neodhadla odstín ani množství, takže mě dospěláci prokoukli. Do smrti nezapomenu na to ponížení, když mi teta před celým příbuzenstvem vytáhla cíp bílého trička z kalhot a otřela mi jím obličej. „Na to máš dost času, káčo, padej se umejt.“

Dnes by možná řekla: „V tvým věku už ti to stejně nepomůže!“ Teta byla trochu cynik, ale svým způsobem měla pravdu. Příliš mnoho šminek škodí, a tak čím jsem starší, tím víc ubírám.

Nadobro jsem se rozloučila se rtěnkou, barevnými stíny a pudrem. Moje kosmetická taštička „se scvrkla“ na lehký make-up, řasenku, tužku na oči a tvářenku. Ale ty už nedám. Když musím vyběhnout úplně in natura, cítím se nesvá. A to jsem obyčejná neznámá ženská, která je každému fuk. 

Co by měly říkat slavné hvězdy, které každý zná jen s perfektním make-upem, a pak je někdo vyfotí nenalíčené?

 Pár takových fotografií jsem vám našla a můžu říct, že některým to sluší víc bez než s.

Posuďte sami:

Kate Hudsonová

kkk

 

Heidi Klumová

kk

Anastacia

jj

Cindy Crawfordová

kkk

Uma Thurmanová

kkk

Madonna

..

Pamela Andersonová

kk

Kate Winsletová

hh

Kate Mossová

kk

Sharon Stoneová

ll

A jak jste na tom s líčením vy, milé ženy-in? Kdy jste se poprvé namalovaly? Kdy jste se začaly líčit pravidelně?Šla byste nenalíčená mezi lidi?