Pro některou ženu samozřejmé, pro jinou nepředstavitelné. Každá jsme jiná, to dá rozum. Já jsem pro kompromis. Všeho s mírou. Ani natur, ani zmalovaná. Jak jste na tom vy? Dáme o tom dnes řeč?

líčení

Každého jeho věc, ale úplně „nahá“ tvář od určitého věku prostě nevypadá dobře. Zrovna včera jsem na přehlídce Donny Karan zahlédla ženu, která byla hezky, šmrncovně oblečená, ale celkový dojem kazila její pleť a nevýrazné oči bez řasenky. Vypadala zbytečně staře, unaveně, jako by k ní ten obličej vůbec nepatřil. Přitom stačil lehký make-up na sjednocení pleti a řasenka. Prohlédla jsem si ji blíže. Měla boty od bláta a okousané nehty. Takže na mě působila dojmem, že absence make-upu není stylem, ale spíš leností.

Základní make-up je podle mne něco jako základní hygiena. Absolutně nenamalovaná žena působí tak nějak nečistě. To mi nikdo nevymluví. Hned si představím, že nemá oholené podpaží, nohy, atd. Nebudu to rozebírat do podrobností.

A to se netýká jen přirozeným typů, co se zhlédly v hnutí hippies, nosí na zádech batůžky a na špinavých nohách kristusky. To je kategorie sama o sobě a souvisí to s jejich životním stylem. Budiž, proti gustu…

Některé z vás si o možná řeknou, že jsem povrchní, protože nejdůležitější je to, jakými jsme lidmi, co máme v hlavě a jak se chováme k ostatním. A jestli je na nás příjemný pohled, už není důležité.

A já vám na to řeknu, že je. I to, jak vypadáme, jak o sebe dbáme, o nás přece něco vypovídá.

Nejsem pro zmalovanost. Barevné stíny, syté rtěnky a tvářenky typu Marfuša jsou zase opačným extrémem, který mnohdy nadělá víc škody než užitku. Jsem pro zlatou střední cestu. Dobrý make-up vlastně nemusí být ani vidět, a v tom je ten vtip a kouzlo dvousloví „mít styl.“

A ten chceme mít všechny. Nebo ne?

  • Jak jste na tom s líčením vy milé ženy-in? Líčíte se denně?
  • Líčíte se i v době volna, a o víkendech? Je vaše líčení jiné“ na doma“, než když jdete mezi lidi?
  • Co všechno k líčení potřebujete? Bez jakých kosmetických věciček se neobejdete?
  • Co pro vás make-up znamená? Líčíte se jen pro svůj pocit, nebo i pro své okolí?
  • Patříte mezi ženy, které se nelíčí vůbec? Proč? Je to z nedostatku času, z přesvědčení, nebo na přání vašeho partnera?
  • Líbíte se sama sobě bez make-upu? Pokud ne, proč s tím něco neuděláte?

Na vaše příspěvky se už moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A vy se zase můžete těšit na dárek. V balíčku od Oriflame a Avonu najdete make-up, korektor, pleťovou masku a zrcátko

balíček

Reklama