Představte si, že strašněspěcháte, ale nechcete jít z domu úplně nenalíčená.Po které kosmetické pomůcce sáhnetev případě nouze? Bez které seneobejdete?(Samozřejmě, pokud se vůbec líčíte a používáte dekorativní kosmetiku.)

Stačí vámpro zkrášlení černá řasenka, nebovezmete za vděkkonturce? Zakládáte si na tvaru rtů a je pro vás nejdůležitější rtěnka? A co když potřebujete zamaskovat kruhy pod očima nebo nějaký ten pupínek? Bude to korektor?

Kdybychna tuto otázku měla odpovědět já, zvolila bych jednoznačně make-up neboli podkladovou bázi, jak se správněříká.Když je nejhůř, stačilo by mibarevně sjednotit pleť. Ale kdybych si měla vybrat před deseti lety, váhala bych mezi řasenkou a rtěnkou.

Jo, s věkem se priority mění. I co se dekorativní kosmetiky týče. Ale nejspíš bych dala přednost rtěnce. Jednak jsem si tenkráts nahými rty připadala nezdravě, mrtvolně, nevýrazně. A kromětoho, rtěnka mátakřka univerzální využití. Dá se s ní kouzlit,a to nejen v případě nouze.

Rtěnkou můžetenahradit tvářenku, nebo ji dokoncepoužít místo stínů. Dnes už ji v mé kosmetické výbavičcenenajdete. S nalíčenými rty si připadám divná, stará, vulgární.

Zajímalo mě, jak na otázkuBez kterého kosmetické věcičky se neobejdete? odpoví náhodně dotázané ženy? Šla jsem siudělat malou anketu do pražských ulic.


Marie
Já se moc nelíčím, ale když se chci trochu přikrášlit, vystačím si s tužkou na oči.
Je to docela dobrá věc, protože si s ní můžete udělat i stíny.Sofie
U mě vede jednoznačně řasenka. Očisi maluju už od svých třinácti.
Bez té bych nevyšla z domu ani náhodou, připadala bych si jako nahá.


Kateřina
Když není čas, klidně chodím i nenamalovaná.
Ale když se potřebuji namalovat, rozhodně nevynechám pudr(po krému, samozřejmě), pak řasenku a rtěnku.


Bára
Mým nejoblíbenějším kosmetickým přípravkem je určitě pudr.

Jak byste odpověděla vy? Co je vaším nejmilejším kosmetickým nádobíčkem? Kterou část obličeje nejraději zdůrazňujete? Líčíte se pro někoho, nebo jen pro svůj lepší pocit?