Co se kosmetiky, konkrétně líčidel týče, dělí se ženy do tří základních skupin:

-          ženy, které upřednostňují přírodní vzhled, nelíčí se

-          ženy, které zastávají názor, že jemné nalíčení podtrhne jejich krásu

-          a konečně ženy, které se bez silné vrstvy líčidel cítí jak nahé

 

Slečna Veronika ve svých pětadvaceti letech neví, jaký je pocit mít na rtech rtěnku, či mít oči zvýrazněné řasenkou.

Nemám ráda žádné kosmetické přípravky, tedy myslím konkrétně líčidla... Zastávám názor, že přírodní krása je na každé ženě to nejhezčí. Jistě, mám vady pleti, ale která z žen ne? A jen proto mám pleť zatěžovat make-upem? Moje babička říká, že obyčejné mýdlo a občasná přírodní maska je pro pleť to nejlepší, co může být. Myslím si, že veškerá kosmetika hodně napomáhá stárnutí pleti, a nevěřím, že po x letech líčení to pleť nějakým způsobem nepoznamená.

Veronika dodává, že se nikdy nelíčila ani na diskotéku, či na ples a je rozhodnuta se kosmetice vyhnout i do budoucna.

 

Paní Iva naopak líčení bere jako cestu ke zkrášlení obličeje.

„Líčím se velmi jemně. Používám jen řasenku, sem tam zdravíčka a rtěnkou se maluji jen zcela výjimečně. Raději používám lesk na rty. Pravdou je, že silné líčení mi nikdy nebylo blízké, ale na druhou stranu si zase neumím představit to, že když jdu například s dcerou do tanečních, či s manželem na večeři, že bych se jemně nenalíčila. Asi bych se necítila ve své kůži...“

 

Slečně Renatě je osmnáct, a jak sama přiznává, líčí se už od třinácti let. „Pamatuji si, že ještě na základce jsem mámě potají brala rtěnky a malovala se. Moc se mi to líbilo a opravdu mě to bavilo. Jak jsem stárla, používala jsem kosmetiky stále víc a víc. Dnes vstávám o hodinu dříve jen proto, abych se stihla dokonale nalíčit – se vším všudy. Make-up, řasenka, stíny, oční linky, zdravíčka, konturka, rtěnky, pudr... to vše s sebou nosím v kabelce a několikrát denně si líčení upravuji. Neumím si představit, že bych šla nenalíčená třeba jen ven s odpadky!“

 

Přehnané obavy z líčení jsou dle kosmetiček zbytečné. Přesto - nalíčit se tak, abychom vypadaly přirozeně a nepřipomínaly už z dálky klauna z cirkusu, není někdy až tak snadné. Existují totiž ženy, kterým zkrátka chybí cit a přirozený odhad toho, co právě jim, jejich typu sluší.

 

Nejjistější cesta k líčení, které vám sekne, je: nechat se inspirovat barevnou typologií, se kterou vám pomůže odbornice.
Existují 4 základní typy: jaro, léto, podzim, zima. Pokud se  řídíte stylem líčení dle vašeho typu, nemůžete nic zkazit.

 

Nezapomínejme však, že i v líčení se musíme cítit dobře! Málo platné – pokud budeme dokonale nalíčené odbornicí, ale naše myšlenky se budou ubírat směrem Vypadám jak blbec, je pak takové líčení jen ztrátou času... Přijdeme domů a první co uděláme, pustíme na obličej pořádný proud vody.

 

Vhodné je také přizpůsobit líčení barvě oblečení. Pokud budeme mít na sobě decentní, přírodní kostýmek a na rtech nám bude zářit jasně modrá rtěnka, celkový efekt bude katastrofální.

 

Pamatujte:

-          Make-up je vhodný v barvě pleti, ne tmavší, než je naše přirozená barva. To platí i pro korektor a pudr.

-          Make-up nanášejte od středu obličeje do stran.

-          Na zamaskování kruhů kolem očí se doporučuje použít oční korektor, který kruhy nejen zakryje, ale také zafixuje oční stíny.

-          Tvářenka by měla být o 2 odstíny tmavší, než je tón Vaší pleti.

-          Černé oční linky opticky zmenšují oči.

 

Postup líčení :

1) korektor

2) make-up

3) pudr

4) tvářenka

5) oční stíny

6) linky

7) řasenka

8) konturka

9) rtěnka

 

Jak jste na tom s líčením vy? Stalo se líčení vaší běžnou ranní procedurou? Líčíte se jen občas? Nebo líčidla nepoužíváte vůbec?

 

Reklama