Milá redakce, milé žínky, zajímalo by mě, jestli je na tom někdo podobně jako já.

Perou se ve mně totiž dvě osoby - jedna je zalezlá do ulity a nepřeje si být ničím rušena - natož aby byla společensky aktivní - no a ta druhá vidí kolem sebe to, co ostatní přehlížejí a kašlou na to. A té druhé osobě připadá, že s tím musí nutně něco udělat. Takže díky (nebo vinou?) mé zbytnělé všímavosti jsem včera hlásila na Městskou policii chybějící poklop na kanále, určitě to viděla spousta lidí, co šla kolem, ale samozřejmě jsem volala jenom já. Odpoledne už byl místo zející díry přímo u chodníku pěkný masivní betonový poklop a já si oddechla, že tam nespadne ani dítě, ani zvíře. Ten už bezďáci do sběru neodvezou!

Dále vedu boj o to, aby byly skleněné stěny podchodu pod čtyřproudovou silnicí polepeny siluetami dravců, protože jsem tam našla ležet zabitého kosa. Zabil se nárazem do skla, chudák. Jak k tomu přijde? Každá zastávka autobusu polepená je a tady jsou desítky metrů neoznačeného skla.

V patřičný čas se domáhám sečení trávy u bloku, referentka na úřadě musí být nadšená, ale nedám se. Když jsem se neozvala, trávu jsme měli do výše stehen a uschla nastojato. Teď aspoň vím, že máme nárok na "4 seče". Díky mému hlášení možná nedošlo k úrazu, protože jsem donutila Technické služby dokončit opravu silnice, kde nechali vyřezané čtverce asfaltu kolem kanálů přímo v cyklostezce, aniž by se namáhali s označením a varováním pro cyklisty. Vydržela jsem to tentokrát schválně celý měsíc, než jsem to oznámila - nikomu jinému to asi nevadilo a zas to bylo na mně...

Ráno je tma a na Technických službách už určitě vyhlížejí můj mail, kde jim napíšu, že mají nesvítící lampy tam a tam. Dokonce mi za to minule poděkovali, když jsem se jim omlouvala, že už vypadám jako aktivní blbec, jenomže vidím, že když to neudělám já, budu jezdit potmě a ostatním to nevadí nebo nedovedou telefonovat.

No, mohla bych pokračovat a vypadat jako Hujerka, ale pomoct si nemůžu. Jakmile vidím něco špatně, mám nutkání to napravovat sama nebo se aspoň obrátit na toho, kdo za to odpovídá. Nevím, jestli je to špatně či dobře, ale myslím, že i když nesedím v zastupitelstvu, svému městu přece jen trošku pomáhám a starám se o to, aby se v něm žilo líp:)

Gerda


Děkujeme za pěkný příspěvek.

A taky za aktivitu - kéž by takových poctivých a snaživých občanů bylo víc - ve městech by to hned vypadalo jinak.

redakce@zena-in.cz

 

Reklama