Určitě znáte tyto stavy. Jste unavení, ale spánek nepřichází. Myslíte, že za chvíli zaberete, ale bohužel není ve vaší moci usnout. Tak čekáte, až se tělo uklidní a usne. Někdy se to podaří rychle, někdy se převalujete, pálí vás oči a v hlavě se vám rojí myšlenky.

Spánek je důležitý pro zdravý chod našeho těla. Odpočinek, který tělo potřebuje, čerpáme ve spánku. Určitě jste se setkali se stavy, kde je váš spánek nekvalitní, často se budíte, zdají se vám nepříjemné sny, nebo dokonce nemůžete usnout. Vzbudíte se a nemůžete zabrat. Co pak? Jaké jsou vaše osvědčené metody pro usnutí?

Co děláte a na co myslíte, když nemůžete spát? To byla jedna z otázek v naší „nespavé“ anketě.

sleep

Veronika: Převaluju se, dávám si špunty do uší nebo si pustím relaxační muziku. Zkouším nemyslet na nic, ale jaksi to moc nezabírá... Usnout mi stoprocentně pomůže alkohol, spolehlivě v podobě piva, ale není to zrovna moc vhodný prostředek ke klidnému spánku. :) Každopádně největší úspěch má relaxační hudba.

Klára: Snažím se přesvědčit, že se mi chce spát. Opakuju si to: Chce se mi spát, chce se mi spááát… když se mi v hlavě honí moc věcí, pak si vezmu papír a tužku a zapisuji si, co musím udělat do práce. Snažím se uklidnit si mysl. Když je nejhůř a v hlavě mám hukot a vím, že neusnu, rozsvítím lampičku a čtu si. Tím se unavím, soustředím myšlenky na tok slov v knížce. Hlavně se snažím myslet na pozitivní věci. Na krásný den, na sluníčko, na milé vzpomínky. Na něco, na co se těším.

Jitka: Co zabírá, nevím, počítání oveček nefunguje! Když nemohu spát, tak se mi honí hlavou úplně vše – od práce až po domácí problémy, a čím víc si říkám, že potřebuji spát, tak tím víc neusnu a tím větší blbiny mě napadají.

Někdo to řeší tak, že si dá něco sladkého, čokoládu – to je prý problém „horkých jater“… to mě zatím ještě nenapadá, tak snad játra jsou zatím v pořádku. :-) Někdo si dá panáka, to také ještě nedělám, a tak se převaluji a jsem vzteklá!

Katka: Pomáhá imaginace, detailní představa, jak ze semínka vyrůstá klíček a tak dál, až z toho vyroste celý strom... každý lísteček, větvička atd... nebo snění o nějakém pěkným pánovi...

Linda: Já spím dobře. Když náhodou se mi to jednou za sto let nedaří, tak si prostě vzpomenu na něco moc hezkého a příjemného, soustředím se jogínsky jen na svůj dech a jsem tuhá „natotata“!

Markéta: Pokud nemůžu dlouho usnout, jdu si dát na zahradu cigaretu, ač vím, že se to nemá, ale někdy mě to vážně uspí. Jinak se snažím myslet na samé hezké věci, třeba si představuji, co bych dělala, kdybych vyhrála plnou ve Sportce, to se mi pak vážně hezky usíná.

Marcela: Když nemohu spát, protože mám „rozjetý“ mozek z pracovního dne, čtu si nějakou oddychovou literaturu.  V případě, že je to horší, tj. někdo/něco mě naštvalo, zkusím Bachovy esence - první pomoc. A když nepomůže ani to, si pustím nějaký oblíbený film, naposledy to byl Iluzionista. A k tomu samozřejmě všechny babské rady jako teplé mléko, med atd. Co kdyby náhodou...

Marta:  Oživuju si hezké vzpomínky, což samozřejmě nezabírá. Takže to vzdám a řeším situaci teplým mlékem s medem, nebo ještě lépe červeným vínem. A pustím si nějaký film, u toho usnu spolehlivě.

Helena: Většinou když nemůžu spát, přitáhnou nějaké chmury. Existenční starosti, pocit, že můj vztah nemá smysl a nikam nevede, že se moje dítě nikdy neuživí a tak. Snažím se to přebít něčím pozitivním, jako že umím hezky zpívat, že jsem slušný člověk, nekradu, nežádám manžela bližního svého a tak... pak většinou zapnu televizi a  sleduju cokoliv nekrvavého, dokud nepadnu. Také někdy sáhnu po prášku na spaní. To funguje hned.

Jak to máte vy? Napište nám o tom, na co myslíte, když nemůžete spát, pod tento článek!

První pomoc při potížích s usínáním a nespavostí

Pro všechny, kteří mají potíže s usínáním, délkou či kvalitou spánku. GS Dormian Rapid je bylinný, nenávykový doplněk stravy, který zajistí rychlé a příjemné usínání, klidný a posilující spánek a přirozené probouzení. Přípravek je moderní a inovativní s rychlým nástupem účinku.

Rychlý účinek do 4 minut

GS Dormian Rapid je doplněk stravy, který se v těle rychle rozpouští a zajišťuje tak rychlejší nástup účinku. Je na bázi přírodních extraktů, je tedy nenávykový a bezpečný pro dlouhodobé užívání. Unikátní kombinace 4 bylinných extraktů zajišťuje rychlé usínání a klidný spánek. Jeho hlavním benefitem je uvolnění účinných látek do 4 minut

Díky svému bylinnému složení není návykový

Bylinky, které jsou obsaženy v doplňku stravy Dormian Rapid

  • Kozlík lékařský – kořen
  • Meduňka lékařská – nať
  • Chmel otáčivý – šištice
  • Mučenka pletní – nať

GS Dormian Rapid: Rychlý, silný, účinný

Budete spát jako v bavlnce

Více na www.dormian.cz

Reklama