Trápí vás ztvrdlá kůže, elektrický pilník nefunguje a nemáte čas nebo peníze na návštěvu pedikérky? Když vám prozradíme, že pomoct vám může jeden běžně dostupný krém, nejspíš nám nebudete věřit. Ale ono to skutečně funguje.

Na trhu je celá řada krémů na ztvrdlé paty, na internetu najdete i spoustu babských rad (například citron či tvaroh), kosmetičky i běžné zákaznice si však v poslední době oblíbily zejména německý krém Glatte. Prodává se v mnohých lékárnách po celé ČR, z těch nejznámějších je to internetová lékárna Pilulka.cz. Krém od špičkových odborníků pomáhá nejen na ztvrdlé, ale dokonce na popraskané paty.

K čemu všemu je Glatte dobrý?

Krém Glatte byl vyvinut za pomoci špičkových odborníků za účelem boje proti problematické pokožce. glattePo třech generacích testování se konečně dostal ke koncovým zákazníkům, kteří jej používají na boj se suchou kůží, atopickým ekzémem či popraskanými patami. Možnosti užití jsou skutečně široké, vlastně ani nemusíte mít žádné specifické problémy, aby vám Glatte pomohl. Rozdíl je znát i na naprosto zdravé kůži – Glatte ji zanechává krásně jemnou a hebkou.

Mozoly a praskliny na patách jsou běžným problémem

Paty jsou rozhodně místem, kde vám Glatte pomůže. Jsou náchylné nejen ke tvrdé kůži, ale také na nich často zpozorujete mozoly a popraskanou kůži. Není divu, vždyť na nich spočívá váha celého těla. Když navíc nemají dostatek přirozené vlhkosti, hrubnou, tvrdnou a tvoří se na nich praskliny. Ty jsou prvním krokem k mozolům, protože pokud hrubá kůže při chůzi tlačí na nižší vrstvy, vzniká mozol. A ten už je nehezký na pohled, a navíc bolestivý. Nejhůř to dopadá v případě, kdy se do pokožky zanese infekce. Mozol poté vzniká znovu a hlubší.

Koho trápí suchá kůže na patách nejvíce?

Mezi ohrožené skupiny patří bezpochyby ženy, které rády nosí módní obuv (včetně podpatků). Nohy v mnohých překrásných botách trpí, jsou otlačené a bolí. Průšvih je to i z hlediska vzhledu – mozoly na ženských nohách prostě nevypadají dvakrát přitažlivě.

Dále vás suchá kůže na chodidlech dokáže pěkně potrápit v létě na dovolené. Jestliže chodíte často bosí po písku, nebo i doma po zahradě, je potřeba nohám dodávat vlhkost.

Rizikovou skupinu představují také osoby trpící cukrovkou. Organismus v důsledku toho ztrácí vodu a močovinu, která jinak přírodně zvlhčuje.

Horší stav chodidel zaznamenávají i lidé pracující celý den na nohou (např. servírky či zdravotní sestřičky). Těm Glatte uleví i od bolestí a únavy končetin.

Krém na suchou kůži nohou Glatte pomáhá bez výjimky všem. Neobsahuje žádné škodlivé látky, takže jej mohou používat diabetici i například těhotné ženy. Na jeho aplikaci není nic složitého, výsledky jsou vidět brzy.

Jakou verzi Glatte zvolit?

Krém Glatte by možná neměl být až tak úplně nazýván krémem. Má totiž spíš pěnovou strukturu, aby se dobře roztíral. Neucítíte ho, nemá žádný umělý zápach. Jedinečnému složení dominuje látka karbamid, která je v pokožce zodpovědná za udržování vlhkosti.

Glatte se vyrábí ve třech variantách – 5 % Body, 10 % Daily a 15 % Extra Strong. Na popraskanou ztvrdlou kůži na patách je doporučována nejsilnější varianta (tedy 15 %). Už po 14 dnech užívání Glatte jsou vidět výsledky. Jedno balení přitom vydrží asi na 120 dávek – tedy dva až tři měsíce běžného užívání. Vhodné je udělat si z něj například rituál před spaním, každý večer se natřít a nechat jej působit, zatímco odpočíváte.

Není problém ho používat dlouhodobě, neobsahuje žádné hormony, nemá vedlejší účinky a dá se skladovat bez znehodnocení. Díky balení pod tlakem je chráněn proti bakteriím. Mohou jej používat ženy i muži každého věku, protože nejen u žen je hezká hebká pokožka. S krémem Glatte dostane pokožka hebkost, kterou znáte z kůže malých miminek.

pilulka

Reklama