Zatímco u mužů vypěstoval každodenní boj o kořist schopnosti orientace, rychlého rozhodování a vyjadřování, ženám dala starost o domácí krb do vínku schopnost snášet rutinu, naslouchat a lépe vnímat změny. Nic by nemělo být nadřazeno či podřazeno. Obojí je přece potřeba. Že to přináší řadu třenic a komunikačních šumů? Ano, je to nečistá, nefér hra, ale ve válce a v lásce je povoleno vše.

 

Co vadí ženám na mužích

Ruku na srdce, dámy: většinou jsme to my, které si stěžujeme. Na našich protějšcích nám jednou vadí to, podruhé ono. A my bláhové se to pokoušíme změnit. A muž to stejně vždycky nějak spláchne do sebe.

 

“Dřív jsem si myslela, že mi to má druhá polovička dělá naschvál, ale pak jsem pochopila, že si to ani neuvědomuje a diví se mým výčitkám. Já přece nechci po chlapovi, aby znal zpaměti Gutha-Jarkovského, ale některým zástupcům silnějšího pohlaví se prostě slušného chování nedostává. Nejčastěji se to projevuje hulvátským posedem v restauraci s lokty na stole a hlavou v talíři nebo (nedej bože) škrábáním v rozkroku,” stěžuje si ekonomka Mirka (46).

 

To chemická laborantka Jitka (27) zas nedokáže ignorovat nepřehlédnutelné prohřešky v oblékání: “Vadí mi neupravenost, barevná saka, bílé ponožky, zrcadlové brýle a kalhoty „na půl žerdi“. Často mám také pocit, že někteří pánové nemají rádi cizí slova - třeba antiperspirant.”

Muži se často ohánějí argumentem Edith Piaf, že správný chlap má smrdět na pět metrů proti větru. Ovšem většina žen není tak svérázných jako tato šansoniérka.

 

Tři druhy nejodpudivějších týpků:

 

1. ”Mačové”

Obhroublí křečovití drsňáci s jejich přiblblými vulgárními vtípky o slepicích,” odpovídá hned Jitka na otázku, které typy opravdu nesnáší. Jsou to prý takoví, kteří odmítají jít k lékaři, protože se zkrátka stydí. Pochopitelně to ovšem nepřiznají a do očí vám budou tvrdit: “Chlap s drobnými neduhy k lékaři nemusí, zlato.”

 

2. Tvrďáci a natvrdlíci

Žena od podstaty nikdy nepochopí ”racionalitu až za hrob” a nemá ráda rychlá logická řešení.

 

Příklad:

ONA: Ty stříbrný střevíčky jsou úžasný.

ON (lhostejně): Tak si je kup.

ONA: Neříkala jsem, že si je koupím. Chtěla jsem jen říct, že bych je chtěla. Stojí moc peněz a nevím, jestli bych na ně měla. Co myslíš?

ON: Tak si je kup, jestli na ně máš.

 

“Pro muže jsou prostě věci buď černé, nebo bílé, kdežto žena je vnímá v nejrůznějších odstínech šedi. Pak ji pochopitelně přivádí k zuřivosti, že muž tyto drobné nuance nerozeznává. Má pocit, že on její problémy bagatelizuje. Muž zatím marně tápe, v čem udělal chybu,” vysvětluje PhDr. Jaroslav Sirotek.

 

Většinou nám vadí jeho neschopnost říct ”Miluju tě” a vůbec celková nechuť projevovat city.

„Jak často v ordinaci slyším povzdech: Neudělá nic nesmyslného, aby ukázal, jak mě má rád. To je pro muže ovšem vágní pojem. Vysvětlete mu, co chcete, aby udělal, a on to jistě udělá. Nikdy ovšem nepochopí, že po něm chcete třeba plánovanou spontánnost. To jsou pro něj dva protikladné pojmy a prostě si myslí, že nevíte co roupama, a tak si vymýšlíte hlouposti", říká psycholog Jaroslav Sirotek.

 

3. “Mozolové”

Schválně: Kterou z vás “berou” hezcí muži? Obecně dáváme přece přednost mužům zajímavým, jako jsou třeba Belmondo, Depardieu, Němec apod. Muž v sobě musí mít NĚCO, co by se dalo nazvat charismatem.

O pravidelné rysy nebo nedokonalou postavu tady opravdu nejde. Mužskému tělu se dá odpustit cokoli.

(No, možná až na pivní mozol nebo široký zadek – poznámka autorkyJ).

 

Rada Ženy-in, tentokrát pro muže:

A PÁNOVÉ, POZOR!!! Dejte si velkého bacha na zvednuté záchodové prkénko. Žádná žena nedovede přesně tuto alergii vysvětlit, ví jen, že ji to děsně, ale děsně vadí.

 

 

CO NA TO KLASICI?

 

“Ženy jsou k tomu, abychom je milovali a ne abychom je chápali.

                                                                                                Oscar Wilde

 

"Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku: Co vlastně ženy chtějí?”

Sigmund Freud

 

“Je jen jediný způsob, jak zacházet se ženami. Bohužel ho nikdo nezná.”

Charles Spencer Chaplin

 

“Ženy nevědí, co chtějí, a nedají pokoj, dokud to nedostanou.”

Oscar Wilde

 

“Má žena mě tak miluje, že mi někdy dokonce i rozumí.”

Blaise Pascal

 

“Jsou tři druhy mužů, kteří nerozumějí ženám: mladí, dospělí a starci.”

Tristan Bernard

 

„Do žen a do melounů nevidíš.“

Italské přísloví

   
Reklama