„Máme za sebou hodně náročných pět let, respektive čtyři roky, protože ten první jsme to zase tolik neřešili. Prostě jsme si řekli, že dítě chceme, ale necháme tomu volný průběh. Příliš se na početí upínat prý není dobré. Nicméně rok snažení bez výsledku nás dovedl na vyšetření, kde se ukázalo, že mám problém s plodností. Během let jsme podstoupili několik pokusů o umělé oplodnění, ale žádné miminko se mi nepodařilo donosit,“ svěřuje se Denisa.

wo.jpg
Foto: Shutterstock

Přestože si to zpočátku nechtěli přiznat, neúspěch oba partnery velmi psychicky vyčerpal. Touha po miminku ale u Denisy nezmizela i Radek si dítě pořád přeje, ale není ochotný podstoupit to, co Denisa. Adopce u něj nepřichází v úvahu.

„Lékařka mi řekla, že další umělé oplodnění už by u nás zřejmě nemělo cenu a já už na něj taky jít nechci. Je to stresující a zatím přišlo vždycky akorát zklamání. Jsem ochotná začít shánět všechno potřebné k adopci, ale u Radka jsem narazila,“ tvrdí Denisa.

Podle ní se Radek od začátku postavil k adopci zcela odmítavě. Ani v nejmenším to pro něj není alternativa, kterou by připouštěl jako možnou.

„Argumentuje tím, že nám dítě asi není souzeno. Cizí prý nechce. Kdo ví, jaké by mělo geny. Je přesvědčený o tom, že by si k cizímu dítěti nedokázal vytvořit pevné citové poutu. Než adopce raději zůstane bezdětný. Mně to láme srdce. Radka miluju, nedovedu si představit život bez něj, ale taky si nedovedu představit, že nikdy nebudu máma. Že na stáří zůstaneme jen sami dva,“ smutní žena.

Čtěte také: