cl.jpg
Foto: Shutterstock

Nedostatečný a nekvalitní spánek se odráží na tom, jak ráno vypadáme. Důsledkem bývá zašedlá a nezdravě vypadající pleť, hluboké vrásky pod očima apod. Díky následujícím tipům můžete napravit ty největší škody a vypadat k světu i bez pořádného spánku.

Hydratace

Hned jakmile vstanete z postele, je důležité se zaměřit na hydrataci. Vnitřní i vnější. Okamžitě tedy sáhněte po sklenici vody a celou ji vypijte. Posléze si omyjte obličej (ideálně studenou vodou, která pleť i vás probudí) a použijte pleťovou masku – nejlépe s obsahem kyseliny hyaluronové, která dokáže vázat vlhkost. Mezitím, co bude působit, si můžete třeba čistit zuby, vybrat si oblečení nebo si připravit snídani. Po odstranění masky použijte na obličej vyživující a hydratační krém.

Ochlazení

Na kruhy pod očima můžete použít vychlazené čajové lžičky. Na několik vteřin je jemně přitiskněte pod oči, snížíte tak otoky.

Oční krém

Pod oči použijte také oční krém se schopností redukovat tmavé skvrny a sjednotit pleť. Nenanášejte ho příliš mnoho a v okolí očí ho jen velmi lehce rozetřete, abyste zbytečně nevytahovala pokožku.

Rozjasňovač s make-upem

Ráno je nutné dodat pokožce trochu jiskry a zářivý vzhled. Toho docílíte, když do svého make-upu přimícháte trochu rozjasňovače.

Korektor

Korektor je téměř denní nezbytností, a proto nechybí ani v tomto výčtu. Pomáhá zakrýt tmavé skvrny pod očima i nejrůznější zarudnutí nebo třeba pigmentové skvrny.

Tvářenka

Po probdělé noci je skvělou záchranou také tvářenka, která vaší pleti dodá svěží vzhled.

Oční kapky

Mějte po ruce také oční kapky, které zklidní nevyspalé, podrážděné a zarudlé oči.  

Cvičení

Pokud máte ráno čas navíc, zacvičte si. I krátká několikaminutová rozcvička probudí tělo i ducha a vlije do tváří přirozenou červeň.

Zdroje: Glamour Magazine, Verimag, Amberproducts