Čtenářka malinke-kote má závratě i při šplhu na tyči. Na bytelné rozhledně, nebo ve třetím patře paneláku se však nebojí. Tak to má asi spousta lidí, co se bojí výšek, že? Děkuji malinke-kote za Váš příspěvek!

Přeji všem pěkný den,
 
dnes téma pro mě jak dělané, protože já osobně mám závratě a výšky nemám ráda. Už na základní škole mi moje dětská doktorka psala úlevu na tělesnou výchovu, kdy jsem nesměla na žádné výšky jako je třeba šplh nebo třeba žebřiny a dalších spoustu věcí. Postupem času mě učitelé říkali ať si nechám dát úplně uvolnění vzhledem k tomu, že mě nemají čím známkovat, ale moje doktorka mi ho bohužel dát nechtěla, že ze mě nebude dělat invalidu a tak jsem ho dostala až později, kdy jsem byla na střední škole a tam už jsem měla dospělého lékaře, která mi to bez problému napsala.
 
Když jdeme na nějakou rozhlednu tak mi to zase tolik nevadí, protože se vlastně nekoukám dolu ale kolem sebe na krásnou přírodu. Mám je ráda i věže. Ráda na ně chodívám, ale opravdu se nesmím koukat dolu, to pak vycouvám a lezu dolu. Mám strach chodit po nebezpečných schodech. Musí být pevné a musí se tam dobře lézt ať už nahoru či dolu. Už jsem zažila věž, kde se mi ty shody nelíbily a tak jsem tam nelezla. Pokud ale je to velký sráz a úzká cestička, tak mě tam nikdo nedostane. Mám potom strach. Nemohla bych třeba lézt po skálách. Vzpomínám si na dětský tábor, kde se jedné cestě říkalo opičí stezka, kde byla opravdu úzká cestička a mě tam prostě nikdo nemohl dostat. Snad jsem tam tudy šla pouze 2x.
 
Je ale divné, že když se třeba podívám z okna ze třetího patra tak mi to nějak extra nevadí. Asi vím, že tam jsem v bezpečí. Kdyby semnou chtěl jít na nějaké adrenalinové sporty, tak ani zaboha by mě tam nikdo nedostal. Měla jsem možnost si skončit bungee jumping a dokonce i zadarmo, ale odmítla jsem. Ani seskok padákem by mě nikdo k tomu nepřemluvil a už vůbec ne let balónem či letadlem. Ani obyčejným malým a nebo někam letět do ciziny. Raději bych jela autobusem. 
 
Přeji všem pěkný zbytek dne, my si ho užijeme na zahradě, kde máme hodně práce :-)

Hrad Hněvín
 
Zasílám fotografii hradu Hněvína, kde je vyhlídková věž. Je tam pěkné okolí a zrovna na této věži mi to opravdu nevadí. Člověk se podívá kolem celého Mostu a není potřeba ani koukat dolu. Tam jsme naposledy byli v roce 2009 ale klidně bych tam zavítala znovu.
 
malinke-kote
Text nebyl redakčně upraven


Dne máme téma:  Bojíte se výšek?

  • Bojíte se výšek?
  • Nebo vám hlubina pod vámi přináší radost a potěšení?
  • Máte závratě?
  • Hroutíte se na přehradách, rozhlednách a věžích?
  • Lezete na komíny a střechy?
  • Milujete lezení po skalách?
  • Nesnášíte schody, které jsou točité?
  • Bojíte se letadla?

Vaše příběhy, úvahy, zážitky, fotky i videa posílejte na známý redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes odměním. Dárek vyberu podle toho, zda máte výšky ráda, nebo nerada…

Reklama