Podzim a zima je obdobím chřipek, nachlazení, viróz, zákeřných angín a jiných nepříjemných nemocí, kterými trpí hlavně malé děti. Ať už je dítě malé nebo větší a navštěvuje kolektiv, bohužel se často stává, že se nemoc opakuje.

O tom ví své maminka Věra, která je již týden doma s pětiletou Lucií. Nejprve jí volali ze školky, že má malá Lucie průjem a aby si pro ni přišla. Opravdu, Lucii nebylo dobře, vypadala bledě a stěžovala si, že ji bolí bříško. Věra se domluvila se svou maminkou, aby Lucii doma hlídala, protože musela do práce. Bohužel po třech dnech se ke střevní viróze přidala teplota a bolest hlavy. Pak už s Lucií musela Věra k lékaři, protože doposud střevní virózu léčily jen přípravky, které se dají koupit v lékárně. Lékařka se dítěti podívala do krku a zkonstatovala, že musí brát antibiotika, protože má spálovou angínu. Takže ke střevní viróze dostala malá Lucie ještě nepříjemné onemocnění v podobě spálové angíny.výživa

„Lucie je často nemocná. Bohužel, jak je ve školce kolektiv dětí, ze kterých je půlka nachlazených, jdeme z nemoci do nemoci. Co ale řeším, je nechutenství. Už takhle je Lucie dost štíhlá a v období, kdy je nemocná a nechce jíst, mi dá velkou práci do ní dostat aspoň trochu jídla. Vím, že potřebuje jíst, aby měla dostatek živin a důležitých látek a tím, že odmítá jíst, tuto situaci jen zhoršuje. Je zesláblá, bez energie, je jako moucha,“ říká Věra, maminka pětileté Lucie.

Tento problém jistě řeší mnoho rodičů, ať malých nebo větších dětí. Proto máme pro Vás zajímavý tip:

výživaPokud je i Vaše dítě nemocné a nechutná mu jíst, zkuste s Vaším pediatrem konzultovat možnost nutričních drinků jako např.: Fortini, nebo jejich krémové formy Fortini Creamy Fruit, které jsou určené speciálně pro děti. Stejně tak je vhodné zvážit jejich použití v případě, že dítě trpí průjmy. Při těch dítěti nechybí jen tekutiny, ale přichází taktéž o velké množství živin. Fortini i jejich krémovou formu je možné zakoupit volně ve většině lékáren nebo je pediatr může předepsat na základě vyhodnocení zdravotního stavu dítěte. Uvedené nutriční drinky nebo krémy jsou výživově plnohodnotné a obsahují všechny důležité živiny. Obě formy mohou být použity k doplnění běžné stravy. V případě závažných komplikací a po dohodě s pediatrem však mohou sloužit jako plnohodnotná náhrada běžné stravy. Fortini a Fortini Creamy Fruit jsou potraviny pro zvláštní výživu – potraviny pro zvláštní lékařské účely. Užívání obou přípravků konzultujte s pediatrem nebo nutričním specialistou.

Nutriční drinky pro děti jsou určené k popíjení, ale je možné z nich připravit i chutná jídla. Inspiraci naleznete na tomto odkazu: www.vyzivavnemoci.cz

Jak řešíte nechutenství dětí v nemoci Vy? Napište nám o tom.

 

Reklama