Žila, byla, jedna malá 4členná parta ještě menších bacilů. Karetní hry už je nebavily, zásoby bacilí potravy už se povážlivě tenčily, i řekli si milí bacilové, že už je tu nějaká nuda v Brně - a je čas porozlédnout se po nějakém příjemném hotýlku, kde se jim dostane péče all inclusive. Mazaně se proto nalepili na boty a botky jedné procházivší rodince a vyčkávali na příhodnou chvíli.

V noci, když všichni spali, bacilové spřádali a poté uskutečnili své plány. První 2, jasní slaboši, si rozebrali děti.
3. a 4. bacil se spolu hádali: "Já nechci Matku - to bude nuda - nic si neužiju - žádný klid a žádné polehávání. Trapnej čaj v poklusu a za 3 dny mě vysmrká!!" a nebo " Otce chci jááá! to bude jízda!! Rumíček, svařáček, kila brufenového fetu! a cigára budou i když bude umírat!!"

-----------------------------

"Mamííí - mě bolí ouško!" bylo ráno slyšet z pokoje malé dcery bolestivé vzlykání. Ona Máma právě přebalovala mladšího syna a naznala, že 4. podělaná plinka během jedné hodiny značí začínající a dost smradlavý problém.
Den proběhl ve jménu pohotovosti, věčného přebalování a Máma si ani nestačila povšimnout svých ucpávajících se dutin.

Večer se vracel Tatínek z nohejbalového zápasu. Poněkud podivně o pár hodin dříve než obvykle. Obvykle to bylo o "2" piva později..Prve žuchla v předsíni na zem sportovní taška. Poté sebou žuchl na sedačku sám Tatínek. "Zřejmě svalová horečka" zaskřehotal. Teploměr se jeho permanentním měřením málem zavařil.  Každý pohyb - každé slovo - bylo provázeno mocným heknutím (patrně aby svými zvuky uklidnil manželku, že je stále mezi živými). Zdálo se, že ani čaj s rumem, ani růžové pilule a dokonce ani všeléčivý nikotin nezabírají. Všeho bylo proto dodáváno do polomtrvého těla v častých dávkách. (Rum fungoval aspoň tou formou, že když tělo usne, sice chrápe, ale NEHEKÁ!!)

-------------------------------------

O 3 dny později:
4. nedomrlý bacil se u Mámy nudí..("ta ženská jen furt podstrojuje mým kámošům a na mě totálně kašle!!) - narychlo se sbalí, nechá se mimoděk vysmrkat zpátky na vzduch a tradá domů.

------------------------------------

O týden později:
4 bacilové spolu zase mastí mariáš (nejvíce nadopovaný bacil stále vyhrává) ve svém doupěti pod zemí a vyprávějí si své dojmy. Shodují se, že příště budou táhnout za jeden provaz a vezmou u Tatínka společný čtyřlůžák. Svalová horečka lajznutá zánětem středního ucha, průjmem a rýmou, to budou teprve orgie!!!!

Dle vzpomínek bacilů i svých, sepsala mio.

Text nebyl redakcí upraven.

Dokonalé! Věřím, že nějak tak to s těmi bacily bude :)

Můj poslední bacil - to je téma na dnešek. Napište nám o tom svém.

redakce@zena-in.cz