Jako malá chtěla být po vzoru Indiana Jonese neohroženým archeologem. Když touha po dobrodružných výpravách pominula, získala si její srdce cukrařina. Štěstí jí ale nepřálo a vize o budoucnosti mezi laskonkami a větrníky se pomalu rozplývala. A pak přišel e-shop.

Po úspěšném absolvování gymnázia se chtěla Hanka Bížová stát cukrářkou. V té době neexistovalo nic jako cukrářské rekvalifikační kurzy, na učiliště Hanu s již ukončeným středoškolským vzděláním nepřijali. Začala proto pracovat v prodejně mobilního operátora. Vytouženou kreativní práci zde nenašla. Později však této veskrze negativní zkušenosti využila ve svůj prospěch.

hanka

Hanka, tři měsíce poté, co se jí narodilo první dítě, začala přemýšlet o své budoucnosti. Do zaměstnání se již vrátit nechtěla, jejím snem bylo postavit se na vlastní nohy. A právě mateřská dovolená se zdála být ideální příležitostí, jak se o to pokusit. Vše začalo při přípravách svatebního dortu, který Hanka pekla pro svou sestru. Rozhodla se jej ozdobit netradičně – fotografií na jedlém papíru. Výroba a dodací lhůta jedlé fotografie však byly natolik dlouhé, že sám majitel e-shopu zákazníkům doporučoval koupi vlastní tiskárny. V tu chvíli nastal zlom.

Hanka – žena činu – začala ihned zjišťovat, jaká je na trhu konkurence, jaké jsou náklady na výrobu a co všechno je potřeba zajistit, chce-li se stát osobou samostatně výdělečně činnou. Partnerovi představila svůj návrh až ve fázi, kdy měla vypracovaný podrobný podnikatelský plán, čímž ho rychle přesvědčila o tom, že založení e-shopu (jedlyFotopapir.cz) pro ni bude správnou volbou. Právě partner pomohl Haně odhodlat se k prvnímu kroku, a nyní je pro ni největší a nejcennější oporou.

Investice do tiskárny byla vzhledem k výsledným cenám jedlých papírů zanedbatelná. Potřebné věci pořídila Hanka prakticky za hubičku, za jednu mateřskou zvládla sehnat vše během pouhého měsíce. Další měsíc už vydělávala.

Zpočátku zvládala Hanka veškeré objednávky vyřizovat sama ručně. S postupem času a narůstajícím množstvím objednávek se tato činnost stávala čím dál časově náročnější. Brzy se proto rozhodla změnit webové prostředí a využila nabídky pronájmu již hotového e-shopu od společnosti Shoptet. Při výběru kladla důraz na to, aby se jednalo o moderní řešení a zároveň vyžadovala intuitivní ovládání. Následující měsíc již bylo možné sledovat výrazné změny. Celý proces se zjednodušil a urychlil natolik, že zbyl čas i na další důležité součásti provozování e-shopu, jakou je například SEO či online marketing.

Že nejen kvalitně odvedená práce, ale také dostatečná komunikace a lidský přístup jsou hlavními faktory, které kupujícího ovlivňují, Hanka dobře věděla díky poznatkům z dnes již bývalého pracoviště. Proto zaujímá ke svým zákazníkům přátelský postoj, poradí, pomůže, zkrátka se snaží dopřát jim ty nejlepší možné služby.

Postupem času by ráda Hanka rozšířila prodej i do zahraničí, druhým cílem do budoucna je odstartovat výrobu pro velkoobchody. Sama se tak řídí radou, kterou by vzkázala každému, kdo také přemýšlí o vstupu do sféry internetového podnikání: „Hlavně nezakrnět! Stále se učit, zjišťovat, zdokonalovat se. Nemít zbytečně skromné cíle. A hlavně se nevzdat.“

Reklama