Na poptávku po ochranných pomůckách zareagovala i firma Manufaktura a přišla se třemi dezinfekčními gely na ruce proti virům a bakteriím, které jsme měly možnost otestovat. Konkrétně jde o Meruňku, Mátu a třetí gel má přívlastek Jemný.

Veronika Bulánková, redaktorka
Alespoň jeden dezinfekční gel jsem měla v kabelce ještě před pandemií. Nicméně teď mám přeci jen o dost větší spotřebu, protože jakmile venku na něco sáhnu, tak hned dezinfikuju. Balení o velikosti 100 mililitrů od Manufaktury je pro mě ideální. Navíc obsahuje dostatečné množství ethanolu, který zabíjí bakterie a viry. To ne všechny gely splňují. Po aplikaci se sice rozline silný alkoholový zápach, ale po rozetření během pár vteřin vyprchá a zůstane příjemná vůně. Jeden voní po meruňkách, druhý po mátě a ze třetího jsou cítit mandle. Zdá se mi, že díky obsahu pečujících látek tyto gely méně vysušují. Jejich používání je za mě super. Za svého favorita považuji meruňku.

Marta Kratochvílová, editorka

Dezinfekční gel se hodí mít v kabelce vždycky, o to více, přichází-li období chřipek. Člověk nikdy neví, na co po kom sáhne. Teď během pandemie začali navíc gely používat i ti, kteří je do teď nepoužívali, což je rozhodně dobrý krok. Gely od Manufaktury mají hezká balení a dobrou velikost, která se hezky vejde do kabelky. Z jejich designu jsem nadšená, nejvíce z Jemného s prasátkem. Ten je velmi šetrný i k jemné dětské nebo citlivé pokožce. Účinnost gelů od Manufaktury je ověřena Zdravotním ústavem. Gel obsahuje 70 % lihu a antiseptický výtažek z tea tree. Dále obsahuje zklidňující a zjemňující panthenol a ovesný beta-glukan, regenerační allantoin a cenný ovesný a mandlový olej pro výživu, zvláčnění, ochranu a hydrataci pokožky a podporu její přirozené bariérové funkce. Zkoušela jsem i gely s meruňkou a mátou a také mi oba moc vyhovovaly a krásně voněly. Obzvláště meruňka.

Karolína Waberová, redaktorka

Dezinfekční gel na ruce od Manufaktury je v balení, které není ani příliš malé jako to z běžných drogérií, ale ani příliš velké, aby se nevešlo do drobné kabelky. Ideální velikost je důležitá, abychom ho mohli mít stále u sebe. Vyhovuje mi i kombinace máty a tea tree oleje, gel pěkně voní, ale zároveň na rukou vůbec nelepí jako některé jiné gely. Panthenol se zase postará o to, aby pokožka nebyla příliš vysušená.

Reklama