OI000578-7-.jpg

Na poptávku po ochranných pomůckách zareagovala i firma Manufaktura a přišla se třemi dezinfekčními gely na ruce proti virům a bakteriím, které jsme měly možnost otestovat. Konkrétně jde o Meruňku, Mátu a třetí gel má přívlastek Jemný.

Veronika Bulánková, redaktorka
Alespoň jeden dezinfekční gel jsem měla v kabelce ještě před pandemií. Nicméně teď mám přeci jen o dost větší spotřebu, protože jakmile venku na něco sáhnu, tak hned dezinfikuju. Balení o velikosti 100 mililitrů od Manufaktury je pro mě ideální. Navíc obsahuje dostatečné množství ethanolu, který zabíjí bakterie a viry. To ne všechny gely splňují. Po aplikaci se sice rozline silný alkoholový zápach, ale po rozetření během pár vteřin vyprchá a zůstane příjemná vůně. Jeden voní po meruňkách, druhý po mátě a ze třetího jsou cítit mandle. Zdá se mi, že díky obsahu pečujících látek tyto gely méně vysušují. Jejich používání je za mě super. Za svého favorita považuji meruňku.

OI000567-1-.jpg

Marta Kratochvílová, editorka

Dezinfekční gel se hodí mít v kabelce vždycky, o to více, přichází-li období chřipek. Člověk nikdy neví, na co po kom sáhne. Teď během pandemie začali navíc gely používat i ti, kteří je do teď nepoužívali, což je rozhodně dobrý krok. Gely od Manufaktury mají hezká balení a dobrou velikost, která se hezky vejde do kabelky. Z jejich designu jsem nadšená, nejvíce z Jemného s prasátkem. Ten je velmi šetrný i k jemné dětské nebo citlivé pokožce. Účinnost gelů od Manufaktury je ověřena Zdravotním ústavem. Gel obsahuje 70 % lihu a antiseptický výtažek z tea tree. Dále obsahuje zklidňující a zjemňující panthenol a ovesný beta-glukan, regenerační allantoin a cenný ovesný a mandlový olej pro výživu, zvláčnění, ochranu a hydrataci pokožky a podporu její přirozené bariérové funkce. Zkoušela jsem i gely s meruňkou a mátou a také mi oba moc vyhovovaly a krásně voněly. Obzvláště meruňka.

OI000548-2-.jpg

Karolína Waberová, redaktorka

Dezinfekční gel na ruce od Manufaktury je v balení, které není ani příliš malé jako to z běžných drogérií, ale ani příliš velké, aby se nevešlo do drobné kabelky. Ideální velikost je důležitá, abychom ho mohli mít stále u sebe. Vyhovuje mi i kombinace máty a tea tree oleje, gel pěkně voní, ale zároveň na rukou vůbec nelepí jako některé jiné gely. Panthenol se zase postará o to, aby pokožka nebyla příliš vysušená.

OI000472.jpg

Reklama