Tak nevím, sice jsem k dnešnímu tématu nic psát nechtěla, ale stejně mi to nedá. Opět jedna zkušenost z poznávání světa. Loni jsme byli v Ekvádoru a doslova nás šokovalo, v jak skvělém stavu jsou místní veřejné záchodky. Toto zařízení se snažím nenavštěvovat ani v Č, natož v cizích krajích (mnohem radši jdu za stromek v lese). Kupodivu v Ekvádoru mají záchodky všude, na ulicích, na nádraží, na autobusáku, u památek… a to prosím ve velmi slušném stavu, kam se na ně hrabou ty české. A také zadarmo, většinou jen s mističkou na příspěvky. To jsme teda zírali! O to horší byl návrat domů… :o))) Na prkénko bych si samozřejmě nikdy nesedla, nikde, jen doma.

A s tou depilací? Přijde mi, že se o tom poslední dobou až moc mluví. O intimních místech vůbec a tak si myslím, že jsou to místa intimní, tudíž soukromá. Dělá mi problém psát o záchodcích natož o tom, co a jak si holím :o))) Podpaží je asi samozřejmost, ale je to každého věc, nikoho neodsuzuji, sama si nohy neholím, protože mám blond vlasy i chloupky a je zajímavé, jak mi kamarádky říkají: „Ty se máš, ty si nohy holit nemusíš…“, ale otázkou je, proč si je ony holit musí??? Kdo jim to nařídil??? Kam až zasáhnou módní trendy? Až bude moderní vyholit si hlavu (ono je to také hygieničtější, no ne?), to si všichni houfně budou holit vlasy?

K článku dnešního dne bych jen poznamenala, že jiný kraj, jiný mrav. Já také nekritizuji Afričany za jejich hygienické návyky. Nebo Američany za to, že jsou při těle. Když jsme byli v Asii, také jsme žádné voňavky nebo parfémy nepoužívali a přiznávám, že jsme byli pořád zpocení jak myši. Je to podnebím, je to klimatem a co se proti tomu dá dělat?

Mnohem víc mi záleží na tom, jakou má člověk povahu, než se omezovat na obecnou rovnici „on si neholí podpaždí = je to špatnej člověk“ nebo „on nepoužívá deodorant = nesmí chodit po ulici“. Je to trochu přehnané, ale bohužel, tak mi to vyznívá z některých příspěvků a reakcí. Neměli bychom si více všímat lidské duše než jenom té skořápky? Neměli bychom se raději zajímat o lidi jako takové, proč je něco trápí, v čem jsou dobří nebo proč jsou smutní? Místo neustálého kritizování nemoderního oblečení, neoholeného nevím čeho, bílých ponožek atd. Zkuste se nad tím zamyslet? Milá ženo-in,
děkuji za názor, máte samozřejmě pravdu. Ale na druhé straně pochopte, že jste v ženském magazínu, a tady se budou témata jako je hygiena, holení, móda, krása, hubnutí, tloustnutí atd. asi přetřásat.
Zapomněla jste napsat nick, ale vím, o koho jde, a ty body vám přidělím moc ráda.
Reklama