To, že má technicky založenou rodinu, píše čtenářka Iva K. A tak se k prvnímu počítači dostala, když jí bylo pouhých šest let. Jak vypadal? To trochu napovídá titulek této novinky. Více už v příspěvku čtenářky...

O prvním počítači se rozhodla poreferovat také čtenářka Iva K. Nejvíc ji rozčilovala jeho pomalost...


Moje rodina je vyloženě technická. Už když mi bylo tak šest let, tak k nám přivezl strejda z Chebu počítač, který se s tím dnešním opravdu nedá srovnat. Neměl ani windows a ani myš. Byl to magneťák, do kterého se vkládaly klasické MG kazety s jednotlivýma hrama. Byl připojen na monitor, který byl pomalu přes celý stůl a hlavně měl jak to říct malinkou páčku, kterou se ovládala hra. Nespočet jsme jich se sestrou zlomili v zápalu hry :-)

Hra se nahrávala celou věčnost, a na obrazovce se objevovalo zrnění. Se sestrou jsme museli dlouho přemýšlet, kterou hru chceme. Protože to neskutečně dlouho trvalo nahrát a to byla pro mou mamku děsná otrava tak jak pro nás. Samozřejmě jsme se se sestrou střídaly a neustále se hádaly, která bude hrát. Pamatuji si, že jsme hráli hru s pavoukem, který chodil bludištěm a sbíral klíček. Pak postoupil do dalšího kola. Nás to strašně bavilo. Dnešní počítače se s tímto přístrojem nedají srovnat. a to i cenově. Protože by stál několik desítek tisíc korun a neuměl by skoro nic. Jenže tenkrát byla tato technika v plenkách. Měli jsme štěstí, že byl strejda radioamatér a chodil do klubu, kde si ho kluci vyrobili i naprogramovali. Jak šel čas a postupně se ve všem zdokonalovali, tak jej odepsali a dělali na lepším.

Jooo kde jsou ty časy :-)
Iva K.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. března 2012: Můj první počítač

Zavzpomínejte na svůj první počítač!

  • Jaký to byl?
  • Bylo pro vás těžké, naučit se ho ovládat?
  • Co vás na něm nejvíc bavilo?
  • Ještě ho stále máte, anebo jste ho už nahradila?
  • Chystáte si koupit svůj první počítač? - poraďte!

Otázek k prvnímu počítači je skutečně mnoho. Zajímá mě zkrátka váš příběh. Chci vědět, jak jste to se svým prvním počítačem měla. Své příspěvky, dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, posílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Jeden z příspěvků, respektive jeho autorku, ocením pěkným dárkem: stylovou Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000. Pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tedy i možné získání dárku, pošlete příspěvek nejpozději 7.3.2012 do 15.30 hodin.

myska

Reklama