Zejména opalování je pro pokožku zatěžující. Ztrácí elasticitu a přirozenou schopnost regenerace, rychleji stárne. Tou nejjednodušší radou by asi bylo úplně se této oblíbené činnosti vyhnout, ale do toho se asi žádné z nás nechce, že? Toužíme po krásné bronzové pokožce, která bude vypadat dokonale i s minimem líčení. Pečujte proto o svou pleť na maximum!
5b23d72c1fd15obrazek.png

Letní péče krok za krokem

 1. Zásadní je důkladná péče o pleť ráno a večer. Je nezbytně důležité ráno pleť po dlouhé noci, kdy naše pokožka vylučuje látky, pořádně vyčistit a zhydratovat. Teprve tak ji připravíte na celodenní maraton, změny teplot, horko, slunce... Péče by měla být ušitá na míru vašemu typu pleti. Jinak budete pečovat o pleť mastnou a jinak o suchou. Společné mají ale všechny jedno – potřebu hydratace. Večer se pak neobejde bez pořádného odlíčení pleti v několika krocích. Zapomeňte na vodu s mýdlem a raději sáhněte po odličovacím gelu/mléku nebo vodě, dvoufázovém přípravku na odstranění řasenky, pěnivého mycího gelu a noční péči.
 2. Peeling je jedním ze základních kroků v péči o pleť. Díky drobným zrníčkům lehce odstraníte odumřelé kožní buňky a zrychlíte proces regenerace pleti. Na tuto péči nezapomínejte ani v letních měsících a dopřávejte si ji jednou týdně.
 3. Pozor, na noc rozhodně nepoužívejte přípravky s ochranným faktorem, ale klidně sáhněte po hutnější konzistenci krému, která pleť vyživí.
 4. Dopřávejte pleti dostatek vitaminu, vody, prospěšných látek a koncentrovaného zdraví ve formě konzumace ovoce a zeleniny. Odlehčení stravy totiž ocení nejen vaše tělo, ale i kvalita kůže.
 5. Hydratace není nikdy dost! Takže mazat, mazat a zase mazat. Oproti hutným krémům můžete ale v létě trochu odlehčit, ať může pokožka pořád dýchat a sáhněte raději po produktech s gelovou nebo fluidní konzistencí.
 6. Péči o pleť můžete ještě rozšířit o používání hydratačních masek a do kabelky si přihoďte vodu ve spreji nebo voňavý rozprašovač na tělo a tvář. Rychlé a perfektní osvěžení!
 7. S tím samozřejmě souvisí zvýšený pitný režim!
 8. Krém s faktorem bychom měly používat celoročně, takže pokud tak neděláte, rozhodně fofrem začněte. Aplikace by ale neměla proběhnout jen jednou denně, a to ráno, ale opakovaně a klidně několikrát za den, trávíte-li hodně času venku a na sluníčku. Tato varianta je ale běžná spíše v případě, že nepoužíváte make-up a vaše pleť je „čistá“.
 9. Pokud se ráno ale líčíte, zkuste i v tomto případě odlehčit. Make-up vyměňte za lehčí BB krém s faktorem, který si můžete „donatřít“ a vrstvit dle potřeby. Klasický sypky pudr, stíny nebo tvářenky pak raději odložte úplně a zaměřte se celkově na tekuté či krémové produkty, s nimiž se mnohem lépe pracuje.
 10. Skvělý řešením a ochranou proti slunečním paprskům je pak tonizační nebo hydratační sprej s faktorem. A samozřejmě, to platí i pro krémy, čím vyšší faktor, tím lepší.
 11. Pleť kolem očí je přirozeně křehká a náchylná k tvorbě jemných vrásek. Mhouření očí na sluníčku proces stárnutí ještě urychluje. Schovejte je pod kloboukem nebo slunečními brýlemi a používejte oční krém, který hydratuje pleť a vyplní vrásky.
 12. Nezapomínejte ani na dekolt! Kůže je v této oblasti tenčí, a proto i citlivější k popálení. A tak zase mazat, mazat a mazat.

„Letní období si v péči o pleť rozhodně žádá změny, a to i když netrávíte tolik času na slunci. Doporučuji zařadit do denní péče krémy s ochranným faktorem a pokud možno obličej co nejméně opalovat. I když se vám může líbit nádherně snědá pleť, věřte, že s neustálým opalováním přicházejí vrásky a pigmentové skvrny, což žádná z nás nechce. Co se týče make-upu, doporučila bych jej odlehčit. Osobně používám i v létě make-up, ale nezapudrovávám jej a zůstávám tak lehce lesklá, což je v létě velice žádaný efekt. Celkově se pak lépe pracuje s krémovými produkty, jako tvářenka, bronzer, rozjasňovač, voděodolné tužky na oči. V létě navíc odstupuji od nošení matných rtěnek a nejčastěji sahám po lesku na rty v přirozeném odstínu rtů. Co je ovšem toto léto opravdu trendy, jsou třpytivé a duochromatické produkty - nejen na festival, ale s mírou i do denního života. Na co ovšem nikdy nezapomínejte, je kvalitní odlíčení a vyčištění pleti. Z horka je pleť dehydratovaná, takže doporučuji zařadit 1 - 2x týdně masku. Plátýnkové masky z drogerie fungují skvěle a navíc vás po celém dni opravdu osvěží.“  Kristina, Beautystories By Kris

Doporučuji plátýnkové masky Garnier za 50 Kč.

5b277574a8d57obrazek.png

Skvělé tekuté rozjasňovače nyní nabízí L´Oréal Paris, dají se použít i na projasnění dekoltu.

5b2775e5b9d94obrazek.png

Krémové tvářenky nyní nově představila značka Maybelline.

5b277690a9f00obrazek.png

Nejlepší lesk na rty za mě v tuto chvíli nabízí Rihannina kosmetická značka Fenty Beauty, její Gloss Bomb je nepřekonatelný. Nelepí a navíc opravdu sluší ženám všech etnik.

5b2776e63701fobrazek.png

Také si přečtěte:

Uložit

Reklama