Dva homosexuální tučňáci v zoo v německém městě Bremerhavenu vyseděli cizí vejce a chovají se jako adoptivní rodiče malého tučňáka. Ve středu o tom informovala britská stanice BBC.

Tučňáci s potomkemPodle chovatelů dostali tučňáci Zet a Vielpunkt vejce, které odmítli jeho biologičtí rodiče. „Oba radostně přijali své velikonoční vajíčko a nyní se starají o malého tučňáka,“ uvedla zoo v prohlášení.

„Od té doby, co mají mládě, se chovají přesně tak, jak byste očekávali od heterosexuálního páru. Oba šťastní otcové o mládě pozorně pečují a krmí ho,“ uvádí zoo.

Zoologická zahrada ve městě Bremerhaven již v roce 2005 zveřejnila své plány na testování sexuální orientace u tučňáků, kteří vykazují homosexuální chování.

U třech samčích párů chovatelé zpozorovali pokusy společně se pářit a vysedět kamínky místo vajec. Zoo poté chtěla k těmto samcům přidělit čtyři samice, aby se ohrožený druh mohl rozmnožit. To se však nelíbilo bojovníkům za práva homosexuálů, kteří zoologickou zahradu obvinili z vměšování do přirozeného zvířecího chování. Zahrada pak od plánu upustila.

Nakonec se chovatelé rozhodli nabídnout homosexuálním tučňákům cizí mládě, aby se o něj starali.

Humboldtovi tučňáci pocházejí z Peru a Chile, jejich počet však rychle klesá. Na vině je intenzivní rybolov.

Co na to říkáte? Neměli by se čeští zákonodárci inspirovat a lidským homosexuálním párům také adopci umožnit?