Mysleli jste si do dneška se slovy populární písně, že severní vítr je krutý? Obyvatelé Jižní Anglie na to mají jiný názor, deptá je totiž vítr z východu…

 

Jestli se v následujících dnech chystáte do Londýna nebo jiné části jihu Británie, je možné, že vás ještě zasáhne problém, se kterým se potýká tamější obyvatelstvo od minulý týdne. Nikdo nejdříve nemohl přijít na to, proč velká část země tone v neuvěřitelně smrdutém a hnilobném zápachu.

 

Angličané se rozhodli přijít věci na kloub, neboť i samotnou královnu Alžbětu něco praštilo přes nos. Řešení nakonec přinesli meteorologové, kteří tak způsobili menší napětí ve vztahu Velké Británie ke kontinentální Evropě, speciálně k Německu. Zjistilo se, že Němci aktuálně vyjeli na svá pole, která masivně hnojí chlévskou mrvou a jinými bio odpady.

 

Vanoucí východní větry přes kanál Lamanche zkrátka přenášejí nesnesitelný puch prasečích výkalů a Angličané teď nadávají na německá prasata. Podle odborníků na počasí se Velká Británie hned tak nechtěného závanu z Evropy nezbaví a odporný jev zmizí nejdříve v úterý večer.

 

Už k vám někdy zavanulo z nedalekých polí nebo bývalého JZD? Myslíte, že Britové opravdu nosí nosy nahoru i v těchto dnech? Kdybyste byli na jejich místě - větrat, nebo nevětrat?

Reklama