5f634223ae6c1cider1.jpg

Teplé podzimní dny jsou potřeba využít, abychom načerpali sílu do dalších chladných měsíců. Léto uteklo jako voda a už teď se nám po něm stýská. Od reality nám pomůže na chvíli se odtrhnout grilování. Vůně masa, sýrů nebo tofu je k nezaplacení a v těle se nám vyplavují hormony štěstí. Něco dobrého na zapití však nesmí chybět. Tentokrát jsme však nechtěli pít pivo nebo víno, ale něco osvěžujícího a trochu sladkého. Přesně takové jsou cidery Strongbow, které jsou sice sladké, ale ne příliš. Chuťově jsou skvělé obě příchutě, citrusový i zajímavá kombinace okurka a máta. Grilování si bez nich dlouho nebudeme umět představit!

IMG-2564.jpg

5f6351faac527IMG-2565.jpg

Najděte si své grilovací místo ve městě

Výhodou ciderů je, že jsou v plechovce. Ideální balení pokud chcete využít veřejné místo určené ke grilování. K mnohým z nich totiž nevede silnice, a tak je nutné dojít k nim pěšky. V batohu či v košíku pak nemusíme tahat těžké sklo a zpátky navíc neseme jen plechovky, které vyhodíme do tříděného odpadu. Nemáte zahradu a nevíte, kde najít veřejná grilovací místa ve vašem okolí?

Například v Pardubicích je grilovací místo v parku Na Špici, a to v dřevěné budově, která slouží jako půjčovna sportovních potřeb, v Hradci Králové najdete hned dvě v Šimkových sadech, v Brně u Brněnské přehrady můžete vystřídat hned tři místa určená ke grilování (na Rokli, Pod Dymou a v lokalitě Sokolovské koupaliště), a pak jedno v parku Kraví hora naproti vodojemu. V Plzni lze grilovat u rybníka Bolevec.

Další místa na grilování můžete najít na webu prirodudomesta.cz, který nabízí mapku míst, kde je možné bez postihu umístit svůj přenosný gril a grilovat, ale i spoty s možností zapůjčení tamního grilu či přímo k tomuto účelu vzniklá veřejná griloviště a ohniště. Míst, kde je možné si užít příjemné letní odpoledne, třeba s vychlazeným ciderem, grilovanými pochoutkami a partou přátel, je na mapě kolem šedesáti. Mapa je ale bez limitů, je totiž možné do ní přidávat vlastní návrhy nově objevených míst a podělit se tak o zkušenost s ostatními zájemci o tento druh trávení volného času.

5f439b9da5f7bobrazek.png

Čtěte také:

Reklama