samet a kožešina

Kožešiny a samet vládnou zimní módě, ale nevyhýbají se ani bytovému designu. Chlupaté doplňky vypadají luxusně a vnesou do bytu pocit tepla. Pokud vám nejsou proti srsti, vyzkoušejte je a nebudete litovat.

Silné mrazy nás zahánějí do tepla domovů. Topení běží na plné obrátky, ale někdy ani to nestačí a potřebujeme se „zachumlat“. Zvláště ve chvílích volna, při čtení nebo sledování televize nám teplá deka, pléd nebo měkké polštářky přijdou vhod.

Vyzkoušejte materiály s vlasem, které zahřejí nejen vaše tělo, ale pocitově i celý interiér.

Syntetická kožešina se dobře udržuje, takže se hodí na potahy polštářků nebo přehozy, které chceme častěji prát. Záleží už jen na vás, jaký dezén nebo délku vlasu si zvolíte. Výběr je opravdu široký, ale pokud vás naše inspirace neuspokojila, můžete se porozhlédnout po obchodech s metráží a ušít si přehoz podle vlastního vkusu.

kožešina

Pravá kožešina, třeba ovčí je cenově dostupná a dá sehnat nejen v přírodní smetanově bílé, ale i různých pastelových barvách. Sama o sobě působí hodně efektně, takže bych ji doporučila spíš do minimalisticky zařízených interiérů třeba v severském stylu. Bude se dobře vyjímat jako předložka u postele nebo doplněk k pohodlnému křeslu.

beran

Samet se opět vrací do módy a nachází bohaté uplatnění i v interiéru. Sametové povrchy jsou velmi vděčné a vypadají opravdu luxusně. Samet je hebký na dotek a dodává pohovkám i křeslům lesk. Dobře se kombinuje jak s hrubými strukturálními materiály, tak s hladkými a lesklými.

samet

Foto: Butlers a Nordic Day

Reklama