Advent je tady a s ním jedno z nejkrásnějších období roku. Pro mnohé z nás má dokonce větší kouzlo než samotné Vánoce. K době příprav, zdobení a těšení patří i adventní věnec. Můžete si ho koupit, výběr je víc než pestrý, ale je možné, že se vám žádný nehodí do bytu, chcete něco originálnějšího, nebo se nemůžete rozhodnout, jestli ho pověsíte na dveře, nebo položíte na stůl.

Máme pro vás nápad, který možná splní všechny vaše nároky. Stačí si koupit zajímavý základ, který je hezký sám o sobě. Nestojí tolik, co nazdobený, nic z něj nepadá a vy si ho můžete přizpůsobit svému vkusu doslova za pár minut. Podívejte se na tyto nápady.

5a253be3f403fobrazek.png

Červený. Tento věnec využívá krásu kořenů. Je atraktivní sám o sobě, takže vám bude dělat parádu na dveřích, na stěně, ale i jako dekorace na stole, či komodě. Ale k vánoční atmosféře by mu přece jen něco chybělo. Vyzkoušejte svou kreativitu a fantazii a přizpůsobte ho vlastnímu vkusu. Líbí se vám vánoční lesk? Ozdobte ho lesklými kouličkami. Máte rády tradice? Doplňte ho bílými symboly zimy. Jste spíš pro přírodní vzhled? Zkuste větvičky, šišky, nebo plody. A když to dáte všechno dohromady, bude stále vypadat vkusně.

5a253c063a6c8obrazek.png

Bílý z proutí koupíte v každém květinářství. I tento věnec je velmi půvabný a hodí se do každého interiéru. Bílá je univerzální a skvěle se kombinuje se všemi barvami a materiály. Dokonale ladí s červenou, zlatou nebo zelenou, tradičními barvami Vánoc. Výhodou je, že si můžete vybrat a přizpůsobit věnec svému interiéru. Na ukázce vidíte prostou a přesto efektní červenobílou kombinaci.

Se svíčkami, nebo bez? Svíčky k Vánocům patří a není nic jednoduššího, než si koupit svíčky do barvy a „bodce“ s kalíšky, které do věnce snadno napíchnete. Další alternativou je, že svíčky jednoduše postavíte doprostřed věnce na speciální svícínky, jak vidíte u červeného věnce.

Kdo se svíčkám raději vyhýbá ať už z bezpečnostních důvodů, nebo kvůli domácím mazlíčkům, může věnec pověsit kamkoliv, kde bude na očích. I tak vytvoří krásnou atmosféru a bude dělat radost během celého vánočního času.

Rada na závěr. Po Vánocích korpus nevyhazujte, ale uložte s vánočními ozdobami. Třeba se vám bude ještě hodit.

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama