ball

Tuhle prastarou techniku používali hlavně staří Slované, ale zmínky najdeme v Egyptě u Sumerů i v Indii. Znaly ji dávné židovské národy, používali ji Řekové a můžete i vy.

K věštění z vody nemusí stát hadač na břehu řeky nebo potoka, i když i tak to jde také. Tady se použijí například  větvičky a třeba lístečky, které se nahází do vody a následně se podle jejich pohybu věští. Je to také milé.

Vy to ale můžete zkusit z poháru nebo mísy vody. Vodní hladina vám poslouží jako povrch křišťálové koule.


Je třeba se postavit proti ohni se skleněnou miskou plnou vody tak, abyste na oheň viděli skrz vodu. Položte otázku, nebo se jen koncentrujte na nejbližší budoucnost či osobu, jejíž problém řešíte.

Nevadí, když se vám budou trochu chvět ruce, klidně si dýchejte, jak jste zvyklí, spíše se pokuste být v přirozené pozici.

To, co vidíte, je práce vaší levé hemisféry mozku, a jen tou obrazy zpracovávejte. Nechte pravou, praktickou půlku odpočinout. Obrazy jsou symboly.

Dejte pozor, jak je vnímáte, zda na vás působí pozitivně, či negativně, co nebo koho vám připomínají. Uvidíte-li písmena, mohou to být iniciály, číslice se vztahují k datům a podobně.

Hlavní je nechat pracovat intuici.

To, co vidíte, říkejte nahlas. Je to důležité!


Z osobní zkušenosti při nedávném Beltinu vím, že naprostými mistry v tomto jsou děti.

Co tehdy vystřihly za profesionální výkon moje neteř a nejmladší dcera, jsme jim záviděli všichni. Zkuste tento program pro svou ratolest a sledujte, jak se to dělá, když se nemyslí prakticky.

My jsme tuto metodu prováděli u ohně venku, ale výhodou je, že ji lze provádět i doma za použití světla svíčky.

Jen stačí ta skleněná miska, nejraději bílá nebo modrá svíčka, víra, uvolnění a otevřenost novým vjemům.

Přeji hodně štěstí.