Přes 900 lidí se přišlo v sobotu podívat do KC Zahrada v Praze 11 na vyhlášení soutěže Miss kočka. „Z asi 50 přihlášených koček vybíralo tu nejhezčí sedm porotců ze světa showbyznysu, chovatelství i médií,“ řekla za pořadatelskou společnost Kočičí Azyl Kateřina Kašparová.

Miss kočkou, nebo vlastně missákem, se letos stal kocourek Kuba, druhý skončil jeho jmenovec kocour Jakub.  V kategorii nejmladších účastníků zvítězil pětiměsíční kocourek Miky a mezi seniory vyhrál třináctiletý kocour Vašek. První místo mezi čtenáři Pražského deníku, který pořádal hlasování na svých stránkách, obsadil kocour Lojza.

Miss kočce zkrátka vévodili chlapi. Doufejme, že podobný trend v budoucnu nepostihne i soutěž o tu lidskou královnu krásy.

V porotě Miss kočky usedla i Česká Miss Iveta Lutovská, zpěvačka Eva Pilarová, herec Zdeněk Srstka či usměvavá herečka Uršula Kluková. 

Sobotní akce je jediná svého druhu v České republice. „Je to jediná příležitost, kdy mohou cenu vyhrát i kočky, které nemají průkaz původu," podotkla Kašparová. Možná to ještě ani netušíte, ale třeba se ta vaše kočičí krasavice či váš kočičí krasavec stane příští Miss kočkou!

Přihlásíte svého kočičího miláčka příští rok do soutěže Miss kočka?

Reklama