Nemám co na sebe! Tuto větu jistě zná každá žena. Řešit jí může nákupy za statisíce nebo levnější cestou, kterou je výměna oblečení s kamarádkami. Fenomén, který zaplavil celý svět, není vlastně žádnou novinkou. Oblečení si ženy vyměňují od nepaměti. V 21. století však získává novou podobu, kterou jsou večírky spojené s výměnou oblečení.

spravny_trhNakupování je sice levnější než psychiatr, občas se vám ale povede nakoupit v euforii kousky, které stejně nikdy nosit nebudete. Vedle divoce zeleného svetru a trička, které se nějak zmenšilo to bude oblečení, které prostě zabírá místo ve vaší skříni. Co s ním? Vyzkoušejte trend, který si užívají ženy po celém světě. Pozvěte kamarádky, otevřete láhev vína nebo uvařte dobrou kávu a na společnou hromadu přihoďte všechny kousky, o kterých víte, že budou lépe slušet jim. Budete se divit, jaké poklady se skrývají ve skříních ostatních.

„Výměna oblečení není jen trend, který šetří peněženky žen po celém světě, ale také způsobem, jak nakupovat chytře a pomoci přitom přírodě a celé planetě. Ženy si začínají uvědomovat, že obrovské množství oblečení, které najdou v obchodech, není jedinou cestou, jak si pořídit stylový šatník,“ komentuje vyměňování oblečení Žaneta Malečková ze Správného trhu, na kterém podobná výměna proběhne. Oživování šatníku z obýváku je také mnohem pohodlnější než běhání po obchodech. Kromě toho, že nemusíte stát frontu u pokladny, nemusíte se ani mačkat v těsné kabince, za jejíž plentou netrpělivě odkašlává devět dalších zákaznic.

spravny_trh

Výměny oblečení mohou probíhat v domácím prostředí a mezi několika kamarádkami, mohou to ale také být mnohem větší akce, na kterých se sejdou desítky žen a stovky skvělých kousků oblečení. Takové akce zatím probíhají spíše ve větších městech, pokud nebydlíte v Praze nebo Brně, budete asi muset pečlivě hledat. Vyzkoušet ale můžete Akci Správný trh, která proběhne 15. května na nádvoří zámku v centru Zlína. Kromě výměny oblečení na tomto trhu najdete také originální designérské kousky mladých tvůrců, které ty vyměněné skvěle doplní.

Více informací hledejte na webových stránkách http://www.spravnytrh.cz a na https://www.facebook.com/spravnytrh

Správný trh
15. 5. 2012, nádvoří zámku Zlín, 9-18 h
Design, oblečení, šperky, knihy, bleší trh, výrobky chráněných dílen, kavárna, divadlo.

O akci Správný trh

Na Správném trhu, který proběhne na zámku Zlín 15. 5. 2012, se potkají výrobky mladých designérů, tvůrců a výrobců spolu s výrobky chráněných dílen, věcmi z druhé ruky, ale také venkovní kavárnou v netradičním prostoru zámeckého nádvoří. Celou akci doprovodí hudba a divadelní představení. Správný trh bude místem setkání, inspirace i odpočinku, ale také poznání, že ne jen nové a dokonalé věci jsou krásné.

Zdroj: tisková zpráva

Reklama