Dneska mi opět píšete hodně, to je skvělé. Následují další dva příspěvky, poslaly nám je čtenářky Charlota a nelysek.

I vám, milé dámy, moc děkuju. Je to skvělé, když chlap nebere práci v domácnosti jen jako „ženskou záležitost“. Ale i takové znám...

Vyprávění první

Dobrý den,

partner mi doma s ničím „nepomáhá“, protože domácnost je záležitost dvou lidí, kteří tam žijí a spolu dělají binec (nám vydatně pomáhá i hafan). Takže pokud spolu žijeme, jíme a užíváme vybavení domácnosti, očekávám, že se oba rovným dílem budeme podílet na jeho údržbě. Situace u nás je momentálně taková, že zatímco partner si hledá práci, já jsem v ní i 12 hodin denně, takže očekávám, že se postará o psa, uklidí, uvaří, jeho velkou vášní je teď pečení domácího chleba. Až budeme v práci oba, uklidí ten, který bude doma dřív. Myčku vyklízíme taky podle toho, kdo kolem ní zrovna prochází, pereme dle potřeby oba, nemuseli jsme se na tom nikdy ani nijak domlouvat. Pokud žena má rozumného partnera, pro kterého je péče o běh domácnosti běžná záležitost, nemusí jeden druhému „pomáhat“, ale prostě se o povinnosti dělí. V životě jsem měla štěstí na partnery, kteří to cítili stejně, zažila jsem jenom jednoho, který byl „alergický“ na zvuk vysavače, takže jenom podlahu vytíral, ale jinak jsem měla čistotné chlapy, někdy i čistotnější než já :).

Charlota

Vyprávění druhé

Pěkný den milé ženy-in a redakce,

u nás doma je to zařízené tak, že o chod domácnosti a tedy i úklid a vaření se starám převážně já. Děti jsou ještě malé, ale i tak občas pomáhají, zato manžel se snaží vyhýbat všemu, co jde. K nádobí ho raději nepouštím, protože pro něj je problém ho opláchnout od mydlinek a hlavně mu skoro vždy něco spadne a rozbije se, takže pak ještě musím sbírat střepy a luxovat. Nevím, zda to dělá schválně nebo zda je skutečně tak „šikovný“... řekla bych, že jde o tu první možnost, zkrátka našel způsob jak se tomu vyhnout.

Vetší úklid děláme vždy v neděli a tak když je doma (a není v práci), občas ruku k dílu přiloží, ale častěji hlídá děti a celý úklid nechá na mně. Ale abych mu nekřivdila, když jsem byla nemocná či ve vysokém stupni těhotenství, uklízel sám i bez většího pobízení.
Výsledkem druhého těhotenství tak byla nejen uklizená domácnost, ale i nový jídelní servis.

Takže si vlastně nemám na co stěžovat :-)

nelysek

Pozn. red.: Texty neprošly redakční korekturou.

A co vy, milé ženy-in? Jak jste na tom? Napište mi, budu se těšit.

Téma dnešního dne zní: S čím vám doma pomáhá partner?

Pište, jedna z vás může opět vyhrát. A co? Tentokrát pomocníky do kuchyně a koupelny Max San: odmašťovač do kuchyně a tekutý čistící prostředek s dezinfekčním účinkem. A k tomu ještě antiperspirant Dove pure. Pište dnes do 14.30 hodin. Těším se na vaše příspěvky.

  • Adresa: redakce@zena-in.cz
  • Heslo: POMOC DOMA

pomoc

Reklama