Čtenářka átéčko se cítí být oproti mužům diskriminována a píše v čem. Zároveň by však chlap být nechtěla. Dle jejího názoru je ženství moc krásné. A já děkuji za příspěvek a se závěrem jejího textu souhlasím. Ano ženství a ženské jsou krásné a nejkrásnější jste, když si to umíte užívat!

Jako žena se diskriminovaná cítím. Nemám stejná práva jako můj manžel. Včera jsem prohlížela, samozřejmě při hledání něčeho jiného, vysvědčení. U nás ve škole by se s vysvědčením, jaké měl můj manžel nedostal na střední školu nikdo. Ale on si ještě pak troufl na vysokou...
Taktéž při jednání na úřadech.  Na muže si nikdo hned tak netroufne, jako na ženu.
Péči o děti jsme také doma neměli rozdělenou rovnoměrně. Tím, že se nám narodil postižený syn jsem byla diskvalifikovaná okamžitě pouze já. Starost o domácnost leží většinou jen na mě.
Manžel se alespoň o víkendech snaží vařit. A musím říct, že velice dobře!
Myslím, že ženy u nás diskriminovány jsou. Vždyť i zaměstnání, které jsem dělala stejně jako  stejně starý a naprosto identicky vzdělaný muž jsem brala méně peněz.
Doma to máme každá tak, jak si to uděláme samy, ale v politice je u nás žen málo. Netroufáme si. Zatím se tam prosazují jen ženy s povahou babochlapa. Možná bychom se měli poučit z Norska. Naší společnosti by pomohlo trošku zjemnit.
Tímto si ovšem nestěžuji, že jsem se narodila jako žena. Ženskost a ženství je moc krásné, pokud si ho umíme užívat.
átéčko
Text nebyl redakčně upraven


A o co vás žádám?

  • O příspěvky, úvahy, fotografie i videa na téma:
  • Cítíte se dnes ve společnosti diskriminována?
  • Stala se vám nějaká nepravost, jen na základě vašeho pohlaví?
  • Má ještě dnes smysl bojovat za ženská práva?
  • Mělo by být ve vedení firem, v politice atd. více žen?
  • Nebo vám lezou genderové bojovnice krkem?

A cokoliv dalšího co vás napadne, směřujte na e-mail

redakce@zena-in.cz

A dnes tři z vás odměním za příspěvek, který mi pošlete krásnou květinou dopravenou za vámi až do domu… Krásné MDŽ přeji!

Reklama