Čtenářka Bobi2 se snaží nakupovat české potraviny a nerozumí tomu, proč jsou české potraviny vyráběny často v mizerné kvalitě. Já bych vás odkázal na třeba dnešní článek na IDNES klikněte na odkaz. Hypersupermarkety tlačí na výrobce a cenu, jinak od nich zboží nevezmou. A když nemají výrobci prodělávat, musí jít s kvalitou dolů, nebo zkrachovat. A můžeme za to my, nakupující. Protože i ten levný šmejd s nadšením kupujeme!

Přeji krásny den,

při nákupu docela studuji složení a původ potravin. Většinou se snažím nakupovat české výrobky. Řekla bych, že si vybírám a srovnávam kvalitu a cenu. Nemám ráda, když je na výrobku napsáno - vyrobeno v EU, nevím odkud výrobek vlastně je. Bohužel tato věta se docela rozšiřuje...

A také mne štve, že mnohdy kvalita českých výrobku je dosti slabá, je zde plno náhražek. Nevím, asi někteří čeští výrobci chcou mít maximální zisk.
Ale jelikož ráda ochutnávám i jiné kuchyně, tak některé výrobky nakupuji i zahraniční. Například: Máslo, mléko, jogurty, salámy kupuji dalo by se říct výhradně od českých výrobců.

Víno - mám velice ráda naše moravská vína, chutnají mi nejvíce, pouze občas zvolím víno francouzské.

Sýry - kupuji jak české tak i velice ráda ochutnám, či zakoupím sýry francouzské, holandské nebo italské.

Olej - na běžné použití se snažím vybírat ojel slunečnicový či řepkový české výroby, pro saláty olivový či jiné zahraniční výroby.

Zeleninu - buď ze zahrádky, nebo českou, vyjímečně zahraniční, ovoce - v sezoně se snažím vybírat české na trzích a v zimě samozřejmě z dovozu.

A co se týče ryb, které mám velice ráda snad jakékoliv dám přednost kaprovi či pstruhovi před lososem, kterého mám ale také moc ráda.
Chápu však rodiny s dětmi, které kvůli financím musí nakupovat co nejlevněji a tak už nemohou řešit, zda byl daný výrobek vyroben v česku či ne.

Na druhou stranu je tu také spoustu čechu, kteří upřednostňuji kvantitu před kvalitou.

Bobi2
Text nebyl redakčně upraven


Kupujete raději české, nebo zahraniční potraviny?

  • Řešíte, zda je produkt dovezen z velké dálky, nebo zda je domácí?
  • Přijde vám normální jíst v zimě čerstvá rajčata, okurky a maliny a jahody?
  • Dáváte přednost sezónním potravinám, nebo nakupujete v supermarketech?
  • Když máte na výběr mezi cizím levnějším a českým dražší, čemu dáte přednost?
  • Rozhoduje o vašem nákupu kvalita a chuť, nebo cena?
  • Chápete tvorbu ceny potravin a souhlasíte s dotacemi do zemědělství?
  • Vadí vám česká „nesoběstačnost“ v produkci základních potravin?
  • Napadá vás k tomuhle tématu něco dalšího?

Pak mi to pošlete do redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

a já jednu z vás odměním naloženým lanýžem. Protože právě on je potravinou, o které se dá říct, že je sem dovážena z ciziny, ačkoliv se dá nalézt i v našich lesích, ale nesmíme ho trhat, takže jinak než z dovozu se nedá sehnat. A jsem přesvědčen, že většina z nás o něm slyšela, ale v ruce ho nikdy nedržela a nikdy s ním nevařila…

Reklama