Foto: Shutterstock

Radka, 30 let

S tím, že při sexu nevyvrcholím, jsem se už smířila dávno. Dříve jsem si myslela, že někdy přece jen přijde, především až poznám toho pravého, jak všechny kamarádky říkaly. Spala jsem již s několika muži a nikdy nic. Teď mám manžela, který je v posteli úplně skvělý a sex si strašně užívám. O svém problému jsem mu řekla a on se samozřejmě snaží, ale ne tak, aby to bylo nepříjemné. Já si orgasmus užiji, když jsem sama se sebou, a to mi stačí. V životě jsou horší věci než to, že nedokážete vyvrcholit.

Denisa, 34 let
Je mi už přes třicet, a ještě ani jednou se mi nepodařilo vyvrcholit a ani při sexu necítím žádné pocity tomu podobné. Už jsem se s tím smířila, ale co mi hrozně vadí jsou muži, kteří se až příliš snaží. Nejprve jsem žádné divadýlko nehrála, ale sex se nakonec většinou změnil v hodinové snažení bez vášně z mé strany. Po nejhorší zkušenosti jsem si řekla, že mužům divadlo zahraji a budu dělat, že jsem vyvrcholila. Zjistila jsem, že je pro mě sex v takovém případě mnohem příjemnější, protože se partner dokáže uvolnit. Hrát orgasmus mi dokonce přijde dost vzrušující.

Daniela, 42 let
Orgasmus jsem při sexu měla kdysi dávno, dohromady asi třikrát v životě. Nikdy ne takový ten vnitřní, ale vnější, takže při stimulaci klitorisu. Od té doby ale nic a já se pořád na těch několik případů upínám a snažím se přijít na to, co v nich hrálo roli. Rozhodně to totiž nebylo tím, že by mě partneři přitahovali více než ten současný. Nebo že by šlo o nějaký extrémně vzrušující okamžik. Spíše jsem si pomáhala různými dalšími představami, ale teď už to prostě nejde. Stále to nevzdávám, ale skutečnost mě deptá.

Jana, 25 let
Mám problémy s hormonální nerovnováhou a orgasmu se mi často nedaří dosáhnout ani při masturbaci. Když se o tom bavíme s kamarádkami, diví se, jak mě vůbec může sex bez vyvrcholení bavit. Může a hodně! Jenže se to těžko vysvětluje. Jsem ráda, že ho dosáhnu alespoň někdy, nejčastěji v období, kdy mám menstruaci, což je třeba jednou za čtyři měsíce. Rozhodně ale ne při sexu, myslím si, že tímto způsobem už ho nedosáhnu nikdy.

Petra, 33 let
Strašně mě to trápí a s přítelem o tom neustále mluvíme. Moc mu záleží na tom, abych orgasmus měla a přijde mu, že není možné, abych nevyvrcholila. Řekla jsem mu, že jsem s tím měla vždy problém, což ale není pravda. Když jsem chodila s předchozími partnery, orgasmus jsem sice neměla pokaždé, ale občas ano. Nepřijde mi, že by mě současný partner vzrušoval méně nebo by byl nešikovný v posteli. Možná se jen nedokážu správně uvolnit. Chodíme spolu ale už pět let.

Čtěte také:

Reklama