S heslem - co si nekoupíš, to nesníš, po tom neztloustneš - jsem se mohla jít akorát vycpat,“ píše ve svém příspěvku k dnešnímu tématu čtenářka Vladka006. A proč jí tohle heslo nefungovalo? To se dovíte v této novince...

Ačkoli se čtenářka Vladka006 snaží držet dietu, vždycky jí mlsná dožene...


Krásný den přeji všem mlsalům.

Mlsná je pěkná potvora. Vždy když mě honí, tak mě dožene. Využívá toho, že moje kondička v posledních dnech není nic moc. Také Pepina depina mě pořád provokovala a nakukávala, že na nervy je nejlepší čokoláda. Když jsem šla náhodou do krámu, tak kolem regálů s mlsáním jsem letěla tryskem. Jenže moje drahá sestřička je 100x větší mlsal než já, na nákupy jezdíme spolu nebo s manželem, rovněž velkým mlsalem a gurmánem. Takže vždy nějakým nedopatřením jsem v košíku měla několik čokoládiček, sušenčiček ke kafíčku, pár pytlíků čipsů k večernímu vínu, občas lahev čokoládového nebo čoko-oříškového likéru.
Moje dieta dostala pěkně na zadek. A s heslem: „Co si nekoupíš, to nesníš, po tom neztloustneš,“ jsem se mohla jít akorát vycpat.
Stále jsem slýchala: „A fakt nechceš aspoň kostičku čokošky, drahá sestřičko? Vždyť si to zasloužíš, za ty nervy!“ A nebo: „Dáme panáčka, malá už spí. Nebo vínečko. Jé a hele, ještě tu jsou brambůrky.“
A do toho ta mlsná, pořád naháněla a honila. Odolávala jsem dlouho. Občas jsem tu mlsnou snažila přechytračit dia oplatkou. Stejně si nedala pokoj, potvora jedna.
Naučila jsem se ignorovat jak mlsnou, tak i ty moje mlsaly.
Občas si dám zázvorové sušenky se skořicí. Jsou dobré, bez cukru, bez lepku, netloustne se po nich a mlsnou na nějaký čas uspí.
Moje sestřička by mohla sníst vagon čokolády. Mlsná jí honí pomalu denně. Její nejoblíbenější prostředek na zabití mlsné je čokoláda. Sestřička se jmenuje Jarmila, někdy jí říkáme Mili nebo Milko, tak často dostává buď sušenky MIla nebo něco od Milky. Je fakt, že tohle jsou její nejoblíbenější pochoutky.
Manžel ten je spíše na slané mlsání. U něj frčí brambůrky, tyčinky. Vyjímka je kafíčko. K tomu si dá cokoliv sladkého, nejraději kynutého. Mlsá dost často a je jak opuchlá nit.
Dcérenka Sárka sní všechno. Ale dost často podléhá mým „trendům“. Poslední dobou si kousne do něčeho sladkého a už ječí: „Fůj, to je sladký, to já nejím. Vezmu si mámy chlebíček (suchar) a mámy sůšu (ty zázvorové). Vyjímka jsou palačinky. Ty si pěkně vychutná máma nemáma. A běda jak na palačinky nedám šlehačku. To se ježí, že jako bez šlehačky to nejde. Jakmile oznámím, že šlehačka prostě není, začne volat: „Táto, jdi do krámu. Jájo, běž koupit šlehačku.“ Je ještě malá a dá se obelstít. Vždy mám doma něco podobného šlehačce, když ne přímo šlehačku. Občas namíchám kysanou smetanu s trochou cukru nebo tvaroh s cukrem a nakukám Sárce, že je to nová šlehačka. Chvilku dělá obličeje, ale pak to zblajzne a i tu svojí mlsnou uspí.
Jak to tak píšu, tak jsem si vzpomněla na heslo mojí kamarádky. Říká: „Houby, snem každý ženský není mít ideálního chlapa. Snem každý ženský je žrát a nepřibrat.“

Přeji krásný pátek. U nás je slunečno, snad bude konečně i teplíčko.
Vlaďka006

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

3. část soutěžního receptu (soutěž: Poznejte dort podle receptu)...

  • Dvě z ingrediencí: 50 gramů cukru, 150 gramů tmavé čokoládové polevy
  • Část pracovního postupu: Ušlehejte bílky s cukrem do tuha a vmíchejte opatrně do krému. Vzniklé těsto přelijte do vymaštěné formy a pečte na 180 stupňů po dobu jedné hodiny. Po upečení nechte dort vychladnout a vyjměte ho z formy. Prokrojte a potřete spoj tenkou vrstvou meruňkové marmelády. Nakonec polijte celý dort čokoládovou polevou.

Téma dne 20. dubna 2012: Když vás honí mlsná

  • Po čem sáhnete, když vás honí mlsná?
  • Mlsáte ráda?
  • Máte po mlsání výčitky svědomí?
  • Omezujete se schválně v mlsání kvůli postavě?

Pište mi své příspěvky formou příběhů. Téma je tentokrát jasné: mlsání! Jsem hodně zvědavý, čím ukojíte svou touhu po sladkém (nebo i slaném). Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže) a nezapomeňte v předmětu e-mailu uvést heslo. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec a dorazí do naší e-mailové schránky nejpozději 20. 4. 2012 v 15.00 hodin. Z uveřejněných příspěvků vyberu dva, jejichž autorky odměním něčím k mlsání - budou to sladké čokoládové bonboniéry I Love Milka.

milkamilka

Reklama