Kolikrát každá z nás vyřkla tuto větu? Zoufalý výkřik, ne do tmy, jak bývá zvykem, ale do otevřené skříně. Zoufalost je většinou přímo úměrná s množstvím oblečení ve skříni uloženým a stoupá s potřebou vypadat co nejlépe.

 

Znáte to určitě velmi dobře. Chystáte se na rande, důležitou pracovní schůzku nebo jen na kafe s kamarádkou, kterou jste deset let neviděla. Otevřete tu kouzelnou schránku, kde uchováváte svoje šatstvo, a zjistíte, že jste vlastně otevřely Pandořinu skříňku. Vyvalí se na vás zlo v podobě nenositelných, okoukaných, demodé hadrů, v kterých žádnou parádu nenaděláte. Zběsile listujete ramínky, probíráte se komínky, štracháte na dně, jako byste čekala, že najdete poklad. Buďte klidná, nenajdete. Maximálně narazíte na dávno zapomenuté, zmuchlané šaty do tanečních, které vám jen zlomyslně připomenou, kolik jste od té doby přibrala.

Popadne vás lítost, vztek a máte chuť všechno vyházet, padnout na tu hromadu a žalostně se rozplakat? Výborně, jste na dobré cestě, jen ten pláč bych vynechala, na konci této cesty se budete blaženě usmívat.  

 

 

Nevěříte? Jděte statečně do toho a udělejte chirurgický zásah do šatníku.

Začněte pečlivým vytříděním veškeré vaší garderoby včetně bot a doplňků.

Dejte stranou vše, co nenosíte: vyšlo z módy, je vám malé, unáhlené nákupy, nevhodné dary.

Tyto věci bez sentimentu vyhoďte, darujte na charitu či kamarádce, pokud bude chtít.

Vše, co nosíte, vraťte zpět. S úlevou zjistíte, kolik máte volného místa, a můžete vyrazit vesele

na nákupy.

 

Ale stop,z ařaďte zpátečku a trochu popřemýšlejte.

 

Udělejte si seznam, co potřebujete. Bezhlavé nákupy na blind vás dostanou zase tam, kde jste byla na začátku. Zanesená skříň a zbytečně vyhozené peníze.

 

Sestavte si novou, pružnou garderóbu s ohledem na váš životní styl.

 

 

Pokud jste na mateřské a trávíte nejvíce času doma, investujte do pohodlného sportovního oblečení.

Pracujete-li v kanceláři, bude tvořit jádro vašeho šatníku kostým a k němu lehce kombinovatelné doplňky: trička, topy či nepostradatelná bílá košile.

 

 

Nesmíme zapomenout na džíny, naše milované souputnice. Mají tu obrovskou výhodu, že v nich se sakem a lodičkami budeme vypadat šik a s mikinou a v teniskách v nich můžeme s dětmi na pískoviště.

 

Na co bychom při obnově šatníku měly ještě pamatovat?

 

Držte krok s dobou, budete vypadat mladší a šťastnější. Oblékání je přece hra a radost.

 

Inspirujte se módními časopisy a naučte se vnímat módní prvky, které můžete využít ve svůj prospěch.

 

Každá sezona přichází s novými tématy, vyberte si jen to, co se pro vás hodí s ohledem na váš věk, postavu, styl . Všímejte si barev, střihů sak, doplňků, účesů a líčení.

 

Nekopírujte, buďte svá. Brzy bude vaše úsilí korunováno úspěchem v podobě obdivných pohledů.

 

Přeji vám jich co nejvíce.