O sexu se nemluví, sex se dělá. To si, alespoň podle časopisu Forbes, ještě pořád myslí nemalé procento lidí. Před padesátým rokem života jich o sexu se svým lékařem mluví jen 38 % mužů a 22 % žen. Ani ve vyšším věku to není o mnoho lepší, protože většina lidí považuje snížení zájmu o sex s rostoucím věkem za přirozené.

Podle vědců z University of Chicago ovšem snížení zájmu o sex nesouvisí s věkem, ale se řadou jiných chorob, které se stárnutím organismu přichází. Mezi hlavní nepřátele sexu patří kardiovaskulární choroby a diabetes, deprese, ale také řada léků, které mohou snižovat libido.

Na kvalitu sexuálního života a zájem o něj má vliv také stres. U žen je podle odborníků důležitým faktorem to, jak jsou spokojené se svým vzhledem. Někdy se spokojenost žen se sexem a jejich ochota k němu výrazně zvýší, když žena zhubne, povede se jí zbavit se celulitidy nebo poněkud zpevnit bříško a zadeček. Sebevědomé ženy, spokojené se svým vzhledem, si sexu žívají mnohem více, než ty nespokojené.

Zdroj: Forbes

Myslíte si, že vědci mají pravdu? Souvisí u Vás chuť na sex i se vzhledem? Nebo je Vám jedno, jak vypadáte, když jde o sex? Dovedete si představit sex s nějakým tím kilem navíc? Vadí vám při sexu, že nejste upravená? Co sex po ránu?