Blíží se začátek vaší menstruace a vy opět začínáte přemýšlet nad tím, že na týden nechcete být ženou. Děsíte se přicházejících menstruačních bolestí, které vám znemožňují věnovat se aktivitám, které máte ráda. Nestrkejte hlavu do písku, od bolestí si můžete ulevit.

ibalginMezi menstruační potíže patří silné krvácení, bolesti v podbřišku, bolesti zad a hlavy, může se objevit i průjem, zvracení a poruchy krevního oběhu. Nepříjemná jsou omezení při tělesných aktivitách, depresivní nálady a podrážděnost. Při vyjmenování častých potíží spojených s menstruací se často leknete a máte v plánu je přijmout jako váš úděl. Ale není třeba strkat hlavu do písku, bolestem a nepříjemným stavů se můžete pokusit předcházet a užívat si tak každý den vaší menstruace naplno. Vyzkoušejte některé z námi vybraných rad a můžete se cítit lépe.

V týdnu před očekávanou menstruací (ale nejen tehdy) je vhodné věnovat pozornost zdravé výživě. Doporučená je strava bohatá na mastné kyseliny, vápník, hořčík, zinek a vitamíny B, C a E. Důležité je pít hodně tekutin, jíst denně zeleninu, ovoce a celozrnné potraviny. Měly byste se vyhýbat především pokrmům z bílé mouky, cukru a živočišných tuků. Tedy, co nejméně bílého pečiva a koláčů!

Pokud vylepšení vašeho jídelníčku nepomáhá, můžete se svěřit jedné z alternativních metod. Zmírnit menstruační křeče účinně pomůže horká koupel s nálevem z rozmarýnu nebo tymiánu. Pomáhá také přikládání teplého termoforu na podbřišek. Vyzkoušet můžete i různé druhy bylinkových čajů. Z přírodních prostředků se těší velké oblibě včelí produkty. Obsahují kromě mateří kašičky a květního pylu také beta karoten, selen, vitamin C a E.

ibalginNěkdy však není čas na osvědčené „babské“ rady a potřebujete ulevit od bolesti okamžitě. Účinnou pomocí pro vás může být Ibalgin® Rapid, který začíná účinkovat již po 15 minutách od aplikace. To je možné díky účinné léčivé látce ibuprofen, která je v tabletách obsažena ve formě rozpustné soli - tzv. ibuprofenu lysinátu. V této podobě se látka v žaludku rozpouští mnohem rychleji, dostává se tak rychleji i do krevního řečiště a může působit již po 15 minutách od podání tablety. Ibalgin® Rapid vám rychle pomůže od bolestí hlavy, břicha či dalších bolestí spojených s menstruací. K dostání je v lékárnách bez lékařského předpisu. Pro další informace přejděte na stránku www.ibalgin.cz.

Lék Ibalgin® získal již po jedenácté za sebou ocenění Dobrá značka v kategorii lék proti bolesti. Jedná se o ocenění udělované spotřebiteli dané země. Průzkum pro letošní 11. ročník provádí společnost READER'S DIGEST VÝBĚR, s. r. o., která rozeslala mezi své klienty 15 500 dotazníků. Průzkumu se celkem zúčastnilo 16 zemí světa, mezi kterými byly např. Německo, Belgie, Švédsko, Francie a Švýcarsko.

 

Reklama