ale volit určitě půjde, aby si jednou nevyčítala, že neudělala nic proti tomu, koho za prezidenta rozhodně nechce. Zkuste si tipnout, koho bude volit naše čtenářka s nickem átéčko

Určitě zítra volit půjdu. Nemám oblíbence ani jednoho z těch dvou kandidátů. Ale jeden je mi nesympatičtější, tak budu volit jeho protivníka.

Vůbec nebudu zvažovat kdo, kde, s kým, jak a proti komu. 
 Jeden z nich je mi svým exteriérem tak nesympatický, že prostě musím. Připomíná mi socialistické předsedy z šedesátých let. A já prostě nesnáším ten účes, tu slinu v koutku rtů a oči v sloup ,když hovoří a tváří se přitom jako by měl nějaké mystické vidění. A ten musí říct úplně všechno, co má na jazyku, nikdo jej nesmí přerušovat a když jej někdo taktně upozorní, že v diskuzi má místo i ten druhý, dotyčného setře způsobem, který se mi opravdu nelíbí. A já půjdu volit, i když se obávám, že zrovna vyhraje zrovinka ten, kterého bych za prezidenta nechtěla. Ale nebudu mít pocit, že jsem proti tomu nic neudělala.
Nelíbí se mi takové volby, Nejsme na tohle dost kulturní. 
Chceme demokracii, ale neuvědomujeme si, že s ní neumíme zacházet. Že v ní neumíme žít.
V diskuzích na facebooku jsou lidé schopní se pohádat s přáteli, protože nevolí stejně. Jsou schopní používat slovník jako měli karvinští hosté hospody, když se jich zeptali na volby po včerejší televizní diskuzi. Mnohdy ještě horší. Tak doufám, že zítra budeme volit správně. Abychom nesundávali prezidentovu fotografii ještě za jeho vlády. Abychom si ho chtěli na tu zeď dát.

átéčko

 

Reklama