Ráda bych se vyjádřila k výše jmenovanému článku.
Myslí si pisatelka, že všechny Angličanky jsou tak dokonalé? Myslím si, že je to nastejno, a jen tak mimochodem jsem slyšela dost úvah od mužů, jestli to není s tou estetikou žen nějak přehnané. To se mají všechny ženy nechat ořezat a já nevím co, aby se nedej bože mediálním estétum líbily. Všude mají přednost jen dokonalé ženské bytosti. Vždyť jsou i tací muži, kterým se líbí ženy i s neoholenýma nohama. Víte, připadá mi děsně nefér, aby někdo udával, co se má a co nemá... silně mi to zavání tou vámi nazývanou totalitou. Sakra, proč jsme chtěli všichni svobodu, když teď nám nějaká Angličanka bude něco vyčítat. Nebo, že mi bude někdo diktovat, co si mám obléci, jaké mám mít nohy. Spíš by měl každý dbát o mozek. Moje babička říkala, že největší drbny a ženy, co pořád něco kritizující, měly doma neuspořádané poměry a vůbec. Myslím, že je důležité, aby člověk voněl a byl čistý, a to ostatní je na něm a na jeho okolí.
PS. Jen tak na okraj, abyste si nemysleli, že vám píše nějaká zakomplexovaná ženská. Je mi 59 let, chodím na aerobic, občas si zastřílím z luku, chodím na běžky a nevyhýbám si i jiným sportovním aktivitám. Mám ráda rockovou hudbu. Chodím převážně v riflovém. Okolí mě bere jako velmi moderní ženskou. Mám dost přátel kolem 40 let. Není to vychloubání, je to jen na dokreslení, že vám nepíše opravdu nějaká popela. Přeji moc hezký den.
Božena


Milá Boženo,
vážím si vašeho názoru.
Jsem ráda, že ten článek někoho vyburcoval i k bouřlivější reakci. Počítala jsem s tím, a možná jsem čekala i víc takových ostřejších příspěvků.
Respektuji vaše stanovisko, i když si myslím, že s tou totalitou jste to přehnala.
Autorka článku nechtěla nikomu nic diktovat ani přikazovat, jen poukázala na určité projevy nekulturnosti.
A na to má právo, je přece svoboda.

Reklama