maska.jpg

Foto: Shutterstock

Sociální sítě v posledních dnech zaplavila výzva, která říká: „Jste alergik? Připněte si na roušku sponku.“ Respektive, máte-li alergii na pyly, pořiďte si sponku třeba s kytičkou. Seženete ji třeba v drogérii, pokud nemáte žádnou doma. Druzí si jí všimnou a nebudou vás zbytečně podezírat, pokud kýchnete, zakašlete nebo budete smrkat. Možná se díky sponce vyhnete podezíravým pohledům a výčitkám či snad dokonce nadávkám.
 
Někteří alergici se svěřili, že se už s nepříjemným chováním setkali například v tramvaji ze strany spolucestujících. „Dostala jsem v tramvaji záchvat kašle, protože je aktuálně vše v květu a já mám alergii na pyly. Lidé se na mne divně koukali a nějaká paní pak začala nahlas říkat, že všechny nakazím. Když jsem říkala, že mám alergii, tak se se mnou jen dohadovala a vůbec mě neposlouchala. Raději jsem pak vystoupila a počkala na další tramvaj,“ říká sedmadvacetiletá Kristýna z Prahy.
 
„Jsem astmatik a alergik a někdy ty pohledy, no děs. Sponku si nasadím určitě,“ svěřuje se zase paní Ida na Facebooku pod příspěvkem, který vybízí alergiky k připnutí sponky na roušku. Ten už sdílelo více jak 24 tisíc lidí. „Skvělý nápad. Bojím se kýchat a když už mi to ujede, ty pohledy okolí jsou opravdu hrozné,“ píše zase Zuzka.


 

Reklama