Možná jste ani nevěděli, že máte na zahrádce tzv. remontující květiny. Pod tímto názvem se skrývají druhy rostlin, které mají schopnost kvést dvakrát za sezonu. Budete překvapené, že většinu z nich znáte

Remontující trvalky jsou svým způsobem výjimečné a můžou obohatit vaši zahrádku. Kvetou převážně koncem jara a začátkem léta, ale jejich „znovuvzkříšení“ může přijít opět na podzim. Stačí trocha péče a vaše záhonky se opět rozzáří barvami. Jste netrpělivé, o jaké „zázračné“ druhy jde?

Budete se divit, ale možná je už dávno pěstujete. Tyto květiny patří k nenáročným trvalkám, které si vysazovaly už naše babičky a my se k nim opět rády vracíme.

květina

Mezi nejznámější remontující květiny patří ostrožka. Snad žádná jiná květina neoplývá tak bohatou škálou modrých barev jako právě tato ztepilá květina. Hodí se do společnosti jiných méně dominantních trvalek, ale vyniká i jako solitéra.

Kopretinu snad není potřeba ani představovat. Vyniká prostou krásou, která nás nikdy nepřestane bavit.

květina

Lupina, původně divoká květina s modrými květy byla vyšlechtěna v mnoha barevných variantách a stala se ozdobou našich zahrádek.

květina

Opětovnou schopnost vykvést mají i hlaváč, šanta, šalvěj, nebo dlužicha a dokonce některé druhy denivek, růží a chrp.

Co je potřeba udělat, aby se odkvetlé rostliny opět zaskvěly v plné kráse?

Nejdůležitější je poměrně radikální zkrácení. Vyšší druhy přibližně na délku dvacet centimetrů od země, nižší na deset centimetrů. Pro lepší regeneraci rostlinám prospějete přihnojením a dostatečnou zálivkou.

Mohlo by vás také zajímat: