Jsem nekuřák.

Asi mám kliku v tom, že mi kouření vůbec nic neříká. Samozřejmě že jsem to taky zkusila, celkem 3x v životě.

Poprvé jsme byli se školou na výletě v Praze, tak tam se to samozřejmě při vínku očekávalo. Dokonce jsem předváděla holkám, jak správně šlukovat (když jsem viděla ty amatérské pokusy).  Podruhé na mořském útesu, protože jsem chtěla v 18 vypadat světácky před jugoslávským nápadníkem, a potřetí na plese, když jsem chtěla naštvat manžela.

Nikdy jsem u toho ale nezůstala, nevěděla jsem, proč bych to měla dělat, když mi to nic nedává. A taky jsem měla výstrahu v mém tátovi. Jeho ranní kašlání bylo strašné, vydržel po probuzení prokašlat a dusit se třeba hodinu, a jaké to byly zvuky...

Docela ale chápu lidi, kteří kouří ze "zdravotních" důvodů, i když to vypadá na první pohled jako absurdita. Znala jsem totiž paní, která mohla "na velkou" jedině po cigaretě, jinak trpěla třeba 4 dny bez výsledku.

A přes veškeré osvětové kampaně se mi zdá, že kuřáků spíš přibývá, bohužel. Ráno potkávám slečny, které se vlečou ke gymnáziu, snídani určitě neměly, ale cigaretku v ruce mají. Zajímavé, že kluky takhle nevídám. A jaký se za nimi táhne odér! Možná si namlouvají, že takhle zhubnou.

Shrnuto a podtrženo - kouření nefandím a kouřením druhých spíš trpím. Co jsme se jenom natrápili se sousedkou, která nám ze své lodžie vykuřovala náš jediný pokoj! To se nedalo vyvětrat a v létě jsme kvůli ní spali zabednění. 

Můj první muž měl různé nectnosti, ale toho, že je nekuřák, jsem si vždycky vážila. Jeho výroky "kouří každé h***o" nebo "než dát pusu kuřačce, to je lepší olizovat popelník" si pamatuji dodnes.

A myslím si, že já můžu dávat pusy směle :)

Gerda


Zajímavý názor ohledně kuřáků se zdravotních důvodů. Rozdávejte dál pusy, Gerdo!

editorka Mira

Dnešní téma:

Kouření

Kouříte?

Co nejraději?

Snažíte se odnaučit?

Chutná vám cigareta a proč?

Proč jste přestala kouřit?

Máte pro kuřáky porozumění?

Nepřestanete?
Jak se díváte na kouření maminek s dětmi?

Přistihla jste někdy své děti?

Nesnáší kouření?

Co říkáte odděleným místnostem v restauracích?

A jaké to bylo poprvé?
Napište nám, rádi vás za zajímavé příspěvky odměníme.
redakce@zena-in.cz

Reklama