Přečtěte si zajímavý názor na zprávu o těžkém údělu posudkových lékařů. Proč většinou pracují od stolu, své klienty ani nevidí a berou peníze těm nejbezbranějším? Nad tím se pozastavuje naše čtenářka s nickem Elis19

Dobrý den, hned ráno když jsem otevřela internet, praštila mě do očí úvodní zpráva Novinek.cz s textem „Těžký úděl posudkových lékařů. Nepotvrdí invaliditu a dostávají facky“. A následně jsem se v článku dočetla jak je jim vyhrožováno, fyzicky ubližováno a oni přece jenom postupují podle vyhlášky z roku 2010.

A tady bych se chtěla zastavit, z mého okolí znám několik případů, kdy byli obráni o dávky lidé s jasným postižením ať už po úraze či vrozeným. Dokonce přímo v našem domě bydlí ochrnutá paní, která měla také velké potíže s přiznáním stupně invalidity, vždyť má přece zdravé ruce a co na tom, že je upoutána na vozík.Co je však ještě smutnější je fakt, že „posudkoví lékaři“ své klienty mnohdy ani nevidí a pracují tzv. od stolu. A že mají ivalidé právo domáhat se opravných prostředků, mi připadá směšné, kde by vzali peníze na dobu, kdy je jim částka odebrána, když je to vlastně jejich jediný zdroj financí.

Vím, že je mezi i lidmi spousta nepoctivců, kteří profitují ze své drzosti a přiživují se na úkor doopravdy nemocných lidí, ale tady vidím právě úkol pro dobrého posudkového lékaře. Zkušený lékař by přece měl poznat, kdo je skutečně postižený a pokud si není jistý, zjistit si o každém klientovi podrobnější informace, třeba i z místa bydliště atd. a hlavně by měl pacienta vidět, promluvit s ním a ne šmahem zařazovat.

Nejsem příznivcem násilí v jakékoli podobě, ale některá rozhodnutí posudkových lékařů ve mě vyvolávají pocit uštědřit alespoň malou virtuální facku. Těch 8 000 stížností ročně mluví samo za sebe.

Já jsem naštěstí neměla tu čest být u posudkového lékaře a doufám, že tomu tak bude i nadále.

Elis19

Milá Elis19, nejste sama, koho tahle do nebevolající nespravedlnost štve. A vadí mi ještě jedna věc. Jak jsou neskutečně drahé pomůcky pro tělesně postižené, jako by neměli dost starostí s tím, jak vyjít s penězi na živobytí.

Jaký na to máte názor, milé ženy-in? Máte ve svém okolí někoho, kdo je závislý na verdiktu posudkového lékaře? Setkala jste se s něčím takovým dokonce osobně? Napište nám pod tento článek svou zkušenost

Reklama