Velké uši znamenají inteligenci. Co je ovšem tohle pochybné úsloví platné někomu, kdo si kvůli svým „plachťákům“ ani nemůže udělat culík...
 

Nejhůř jsou na tom v tomto případě naše děti. Dětská společnost je nemilosrdná, a tak je „ušaté torpédo“ terčem nejrůznějších posměšků. Holčičkám ještě lze nechat narůst dlouhé vlásky, ale chlapec s ušima jako slůně už moc možností nemá. Ještěže máme plastické chirurgy! I když i tato možnost může být někdy problém. Je-li rozumné dítě, ještě nemusí mít rozumné rodiče.

 

Bůh tě chtěl takovou, jaká jsi

„Vypadala jsem jako netopýr a bylo to velice nepříjemné. Pochopitelně, že se to nedalo nijak utajit,“ vypráví dnes pětadvacetiletá Mirka. „Navíc naši jsou hluboce věřící, a když jsem v sedmé třídě přišla s tím, že bych chtěla uši nechat přišít, otec byl kategoricky proti. Že prý by bylo neuctivé opravovat práci po Bohu. Brečela jsem. Vlastně myslím, že jsem jim to nikdy neodpustila,“ pokračuje žena.

 „Jsem toho názoru že, Bůh přece nestojí o to, aby byl někdo nešťastný, a kdyby si nepřál, abychom měli možnost jeho dílo trošku poopravit, tu možnost by nám nedal,“ myslí si Mirka, která si nechala svůj handicap eliminovat v ten moment, kdy dosáhla osmnácti.

„Byla to taková moje vlastní revolta. Nikoli proti Bohu, ale proti otci. Do osmnácti let jsem si opravdu užívala posměšků a styděla jsem se, když jenom trochu zafoukal vítr a odhrnul mi vlasy,“ vypráví Mirka. 

„Měla jsem vážně dokonalé lopuchy,“ směje se.

„Operace trvala chvilenku a proběhla jen s lokální anestezií. Když si dnes vzpomínám na školní léta, napadá mě jen jedno – byl to naprosto zbytečný opruz, který se dal zlikvidovat za několik minut. Přála bych si, aby se táta v příštím životě narodil jako slon,“ zhodnotila se smíchem Mirka.

 

Proč chodit jako netopýr?

Jedná se o naprosto banální zákrok, po kterém jde zpravidla člověk po pár hodinách domů. K čemu se trápit, když máme plastické chirurgy a také zdravotní pojišťovny, které dětem do deseti let tento estetický zákrok hradí?

 

Dospělí to mají dražší

U dospělých je již nutné si tuto úpravu zevnějšku plně uhradit, ale jsou to jistě dobře investované peníze. Vždyť k čemu se bát, že mě nápor větru odvěje z eskalátorů, a nosit ve vedru čelenky, když za pár jednorázových tisícovek mohu mít hlavičku jako… kuličku. Zvláště u holčiček se totiž jedná o velmi citlivé téma a leckdy se spolu s odstraněním této kosmetické vady eliminuje také pocit studu i případný komplex a strach se společnosti.

 

MUDr. David Tomášek, Centrum estetické a plastické chirurgie v Praze 4

Jedná se o zákrok, který je zpravidla prováděn pouze s lokálním umrtvením a pacient odchází za pár hodin domů. Ušní boltec se přišívá. Je to vcelku nenáročná operace a je jednorázová. V našem zařízení se jeho cena pohybuje kolem 9 tisíc Kč. Pokud se jedná o děcko, pak odkazuji na spřátelenou kliniku, neboť my nemáme smlouvu se zdravotními pojišťovnami. U dětí do tohoto věku se tedy vyplatí spíše vyhledat tento způsob. Malí pacienti se operují s celkovou anestezií.

Můžete s ušima do průvanu? Řešili jste podobný problém?

Reklama