profimedia-0157347777.jpg
Foto: Profimedia

Gabriela Osvaldová původně toužila být výhradně herečkou. Alespoň o tom tedy hovoří její působení na DAMU, kde absolvovala v roce 1975. Krátce na to se divákům představila ve snímcích My všichni školou povinní, kde ztvárnila roli osobní asistentky spravedlivého soudce Jiřího Olivy v podání Jiřího Bartošky a následně v kultovním a dnes již zlidovělém filmu Marečku, podejte mi pero. Dařilo se jí ale také v dabingu, kde svůj hlas propůjčila mnoha filmovým postavám.

České veřejnosti je ovšem známá především jako textařka. Jedním z jejích prvních počinů byl text k písni Miss Moskva interpretované Jiřím Kornem. Tento song si získal srdce posluchačů a o budoucí kariéře Gabriely bylo víceméně rozhodnuto. Velkého úspěchu se dočkala především v roce 1993, kdy otextovala album Lucie Bílé Missariel (s pilotním singlem Láska je láska). Tato deska se ukázala být nebývale úspěšná a získala hned pět ocenění, mezi nimi i cenu za text Gabriely Osvaldové.

 
Celý život úzce spolupracuje s dnes již bývalým manželem – skladatelem Ondřejem Soukupem. Mají společně na svědomí mnoho úspěšných muzikálů a projektů divadla Ta Fantastika. Mezi nejslavnější muzikály bezesporu patří Johanka z Arku, Robin Hood nebo Muž se železnou maskou.

Zdroj: Československá filmová databáze, Wikipedie, Web Osobnosti

Reklama