V dalších dílech vizážistického seriálu se budete setkávat i s nepovedeným a nevhodným líčení. V tom dnešním přinášíme více podob jedné ženy. Která je nejlepší?

Dnešní modelka Libuška je již v důchodu. Energii a akčnost by jí mohly závidět ženy i o pár generací mladších. Neváhá se zúčastnit různých reality show (vidět jste ji mohli před časem v Prostřeno), ale také zahrát si v seriálu. Líčení není jejím koníčkem, používá pouze rtěnku, a tak jí vyhovuje permanentní make-up a doplňování umělých řas.

1

Přesto jsem se rozhodla dokázat, že i tak lze výrazně make-upem leccos změnit. Nejprve jsem Libušku schválně nalíčila špatně (foto pod odstavcem). Nelichotivé a odbývané stínování očí či perleťovou rtěnku bohužel používá ze zvyku i dnes stále mnoho žen zralého věku. Stejně tak bývá obvyklé vynechání podkladové báze (make-upu) a pudru z obavy před zdůrazněním vrásek. Poslední chybou na snímku je nepřítomnost tvářenky, která zralou ženu umí rozjasnit a vytvořit dojem přirozenosti:

2

První podoba – lehké denní líčení:

4

Libuška má velký prostor mezi očima a obočím. Ten jsem zvýraznila stínem.

3

5

Brýle barvy výrazně ztlumí a navíc Libušce velice sluší. Zvlášť efektní je sladění obrouček se rtěnkou. Použila jsem fuchsiovou, aby ještě navíc ladila k růžovému tričku.

6

7

Příště vám předvedeme na ženě o více než generaci mladší, čeho se vyvarovat a naopak, jak nejlépe prodat své přednosti.   

Předešlé proměny najdete zde:

Reklama