Letní dovolené se nezadržitelně blíží a tak je třeba se řádně připravit. Každá žena asi sama dobře ví, jaké si na letní koupačku pořídit plavky, opalovací krém, klobouk nebo brýle, aby jí co nejlépe vyhovovaly. Jaké si ale k vodě (na vodu) pořídit sportovní vybavení, aby to nebylo jen o ležení na dece a plavání?

Nafukovací kajak

Napadlo vás někdy zpestřit si letní radovánky u vody vyjížďkou na kajaku? Ideálním parťákem pro takové akce je třeba nafukovací kajak Solar od českého výrobce GUMOTEX. Kajak je dobře sbalitelný, velmi skladný a u vody ho nafouknete během okamžiku. Radost z něj nejspíš budou mít hlavně děti, ale i dospělí ocení výlet do opuštěné zátoky nebo dál od pláže, kde je klid. Kajak je dostatečně tuhý, aby zvládnul plavbu i v menších vlnách na moři a když se vám dovnitř dostane voda, sama vyteče samovylévacími otvory. Podle počtu rekreantů nebo členů rodiny můžete mít kajak v jedno až třímístné verzi. Jeho cena začíná na 15 990 Kč.

kajak

Paddleboard

Paddleboarding, neboli pádlování ve stoje na plováku podobném surfu, je v poslední době stále populárnější. I zde není problém sehnat paddleboardy nafukovací a tedy velmi dobře sbalitelné a skladné, aby se vám k vodě dobře dopravovaly. U vody board snadno nafouknete a díky jeho robustní konstrukci ho určitě jen tak nezničíte ani při nešetrném zacházení. Samotná jízda na padleboardu vyžaduje trochu cviku, ale dá se naučit přibližně během jedné hodiny. Prvek nestability při jízdě, který je třeba neustále vyrovnávat, má pozitivní vliv na mnoho svalových skupina a člověk tak při jízdě zapojuje doslova celé tělo.

Pokud sháníte nějaký vyložené dámský board, pak to může být třeba CORE 10’5″ Lady-pink 2017 od českého výrobce TAMBO, který pořídíte za 21 500 Kč a v ceně je i přepravní bag na kolečkách a pumpa.

board

Plovací vesta

Ať už se rozhodnete pro kajak nebo paddleboard je dobré myslet také na bezpečnost. Pro rodiče většinou postačí, že jsou dobrými plavci, pro děti je ale dobré pořídit kvalitní plovací vestu, která jim dokáže v situaci, kdy se ocitnou mimo plavidlo hodně pomoct. Dětská plovací vesta GUMOTEX má více nosné výplně v přední části, čímž zaručuje, že dítě bude vždy otočeno obličejem nad hladinu, nosný límec zase udrží jeho hlavu nad vodou i ve vlnách nebo proudu. Vesta je opatřena píšťalkou a unese dítě až do 40 kg. Samozřejmostí je certifikace EN ISO 12402-4:2007. Vestu pořídíte za 995 Kč.

vesta