Dobrý den,píšu Vám na dnešní téma,které mi je teď hodně blízké,protože už druhým dnem bojuji s nachlazením.

Nejlepšími "pomocníky" proti nachlazení jsou podle mého názoru:Med,křen,citron,česnek. Dala jsem pro Vás dohromady několik receptů,jak nejlépe zatočit s nachlazením,možná je znáte.

BOLEST V KRKU=Před spaním- Vezměte si nějaké plátýnko(já používám tzv.látkovou plínku) a namažte na něj tenkou vrstvu vepřového sádla. Potom na něj nastrouhejte malinko muškátového oříšku,aby se utvořila velmi tenká vrstva. Přikryjte dalším plátýnkem,dejte na krk a ovažte ještě teplým šátkem,ráno by bolest měla být pryč,v případě dalších problémů zábal zkuste opakovat.

BOLEST PŘI POLKNUTÍ, PÁLENÍ  A ŠKRÁBÁNÍ V KRKU - Uvařte 250 ml černého čaje,do něho dejte polévkovou lžíci medu a másla. Promíchejte a vypijte.

NACHLAZENÍ - Jíst co nejčastěji česnek. Např.: Česneková pomazánka,česneková polévka,omáčka.....

ZÁNĚT STŘEDNÍHO UCHA - kapat do uší slivovici nebo cibulovou šťávu,pro děti-vložit tamponek namočený do cibulové šťávy.

Někde jsem četla,že je dobré ještě i pro prevenci pověsit rozkrájenou cibuli v místnosti,kde jste a že cibule vyčistí místnost od choroboplodných bakterií. Při léčbě je dobré ještě užívat sirup(echynaceový,jitrocelový,atd.)

Ale ze všeho nejdůležitějšího je nemoc nepřecházet a zůstat hezky doma v posteli a kurýrovat se. Ale nemoc si moc k srdci nepřipouštět a dělat věci,které Vám dělají radost,ale u kterých se nevysilujete.(dívat se na DVD,číst knihu,proklikávat ženu-in :-) )

Doufám,že Vám moje rady pomůžou a Ti co jsou společně se mnou nemocní,ať se brzo uzdraví. A já si jdu vařit čaj a jdu se taky kurýrovat. :-)

Maal

Text nebyl redakcí upraven.

I my přejeme brzké uzdravení!

Máte svůj vlastní recept proti bacilům? Podělte se o něj! Spoléháte na bylinky? Nebo se raději léčíte panákem domácí pálenky? Řídíte se babskými radami? A které to jsou? Dáváte si cibulový sirup s medem nebo vydatný slepičí vývar? Napište nám, jak si léčíte chřipku a nachlazení. Své recepty posílejte na adresu

redakce@zena-in.cz